taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.4614
6.1931
1211.35
93287.16
212.701

ASELSAN'dan İHA'ya çözüm

ASELSAN, insansız hava araçlarını yasal olmayan faaliyetlerine karşı koymak için yeni sistem geliştirdi.

AA | 30.10.2016 - 15:08..
ASELSAN'dan İHA'ya çözüm

ASELSAN, kamuya ait alanlar ile ticari bölgelerin mikro ve mini boyutlardaki insansız hava araçlarının yasal olmayan faaliyetlerine karşı korunması amacıyla hava savunma sistemi 'İHTAR''ı oluşturdu.

ASELSAN'dan İHA'ya çözüm

İHA'YA YENİ ÖNLEM: İHTAR

Mini İHA'lar, kötü amaçlı olarak kullanıldığında sivil ve askeri stratejik tesislerin, bölgelerin hava sahasında tehdit yaratıyor. Bu nedenle söz konusu tesis ve bölgelerin mini İHA tehdidine karşı korunmasına ihtiyaç duyuluyor. ASELSAN, bu ihtiyaçtan yola çıkarak İnsansız Hava Araçlarını Önleyen Hava Savunma Sistemi (İHTAR) geliştirdi. İHTAR, kamuya ait alanlar ile ticari bölgelerin mikro ve mini boyutlardaki İHA'ların yasal olmayan faaliyetlerine karşı korunmasına olanak sağlıyor.

ASELSAN'dan İHA'ya çözüm İZLE

GENİŞ BİR YELPAZEDE UYGULANACAK

Zorlu çalışma koşullarında güvenilir şekilde faaliyetlerini gerçekleştirecek şekilde tasarımı yapılan İHTAR sistemi, güvenlik güçlerinin, kamu ve ticari alanların güvenliğini sağlayan unsurların hizmetine sunuldu. İHTAR sisteminin, müstakil binaların güvenliğinden hava alanlarının güvenliğine kadar geniş bir yelpazede uygulama alanı bulması bekleniyor.

MOBİL OLARAK DA KULLANILABİLİYOR

İHTAR sistemi, tehdidin tespit, takip ve teşhisi için radar ve kameralar, tehdidin önlenmesi için elektronik karıştırma ve aldatma sistemleri ile tüm bu sistemlerin entegre bir şekilde çalışmasını sağlayan komuta kontrol sistemlerinden oluşuyor. Sistem, enerji santralleri, hava alanları gibi sivil tesisler ile sınır karakolları, karargah binaları gibi askeri tesislerin korunmasında sabit veya mobil olarak kullanılabiliyor.

HER TÜRLÜ HAVADA ÇALIŞACAK

Sistemdeki radar birden fazla tehdidin tespit ve takip edilmesini sağlıyor. İHTAR sistemi, tehditlerin önlenmesine yönelik olarak, karıştırma ve aldatma sistemlerinden yararlanıyor. Radar ve kameralar her türlü ortamda ve hava şartlarında kullanılabiliyor.

İHTAR, münferit hedefler için yönlü karıştırma yaparken sürü saldırılarına karşı 360 derece karıştırma yeteneğine sahip bulunuyor.Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)