taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.332
6.09125
1221.4505
93616.45
209.525

ASELSAN'ın kripto teknisyeni FETÖ'cü çıktı

TSK'ya ait telsizlerde kullanılan yazılımı gerçekleştiren ASELSAN çalışanları da FETÖ'cü çıktı.

Ajanslar | 25.09.2017 - 03:45..
ASELSAN'ın kripto teknisyeni FETÖ'cü çıktı

ASELSAN'da Haberleşme Bilgi Teknolojileri Elektronik Üretim Müdürlüğü’ne ait kripto bölümünde teknisyen olan İsmail S.’nin kurumdaki FETÖ faaliyetlerini organize ettiği, eşi Zeynep S.’nin de hâkim ve savcılara ablalık yaptığı öğrenildi.

TSK TELSİZLERİNİNİN YAZILIMCILARI FETÖ'CÜ

Habertürk gazetesinde yer alan habere göre Ankara Cumhuriyet Savcısı Mustafa Gökçe, FETÖ’nün ASELSAN yapılanmasına ilişkin 25 şüpheli hakkında daha iddianame hazırladı. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait telsizlerde kullanılan kripto yazılımını gerçekleştiren birimdeki ASELSAN çalışanları da FETÖ’cü çıktı.

ASELSAN'ın kripto teknisyeni FETÖ'cü çıktı

KRİPTO BİRİMİNDE TEKNİSYEN

İddianamede, şüphelilerden Zafer K., Zafer T., Yiğit A.D. ve İsmail S.’nin, TSK’ya ‘kripto yazılım’ hazırlayan birim olan Test 1’in Haberleşme Bilgi Teknolojileri Elektronik Üretim Müdürlüğü’ne ait kripto bölümünde teknisyen olarak çalıştıkları ifade edildi. Şüphelilerden İsmail S.’in ASELSAN’daki FETÖ faaliyetlerini organize ettiği belirtildi.

Örgüt içi evlilik yaptığı ifade edilen İsmail S.’nin eşi Zeynep S.’nin de ByLock kullanıcısı olduğu ve FETÖ’cü bazı hâkim ve savcılara ablalık yaptığı öğrenildi. S.’nin kurumda örgüt adına kurban parası, himmet topladığı kaydedildi.

SİVİL İMAM ÇOCUĞUNA OKUL TELKİNİNDE BULUNMUŞ

İddianamede, gizli tanık Efe, 17-25 Aralık sonrasında örgüte ait bir okula giden çocuklarını geri almak istediğini ancak okulun müdür yardımcısı ve şüpheli İsmail S.’nin, çocuklarını sivil imam Hakan Çiçek’e ait olan Anafartalar Koleji’ne göndermesi konusunda telkinlerde bulunduğunu anlattı.

Şüpheli İsmail S. ise ifadesinde örgütle bağlantısını reddederek, “Çocuğumu okullarına göndermemin haricinde herhangi bir bağım yoktur, fikri olarak da hiçbir yakınlığım bulunmamaktadır. İş ortamım ve çevremde benim duruşumu bildikleri için beni örgüt içerisine dahil etmeye çalışan kimse olamazdı ve olamadı da.” diye konuştu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)