taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
351.088
Bitcoin
45018.05

Asker ailelerinden oramiral Nusret Güner'e destek

Balyoz sanıklarının ailelerinin sürdürdüğü Sessiz Çığlık eylemine dün eski Donanma Komutanı emekli oramiral Nusret Güner de destek verdi.


Whatsapp ile paylaş

Asker ailelerinden oramiral Nusret Güner'e destek

Asker ailelerinden oramiral Nusret Güner'e destek

Türk bayrakları ile yine Sakarya Caddesi'nde biraraya gelen aileler, yakınlarının serbest bırakılmasını istediler.

Asker ailelerinin Sessiz Çığlık eyleminden görüntüler

'BU YENİDEN YARGILANMA DEĞİL'

Donanma komutanıyken istifa eden Güner, “Silah arkadaşları ve onların aileleri büyük sıkıntı içindeler. Eşlerini, babalarını 5 yıldır göremiyorlar. Bunlar el üstünde tutulacak insanlar. Hapse attıkları bu kahramanların hizmetleri unutulmayacak, bu kahramanları kahpece suçladılar. Ben bu işleri organize edenleri ‘X mafya grubu’ olarak adlandırıyorum. Bana göre suçlular, meyda, hükümet, tetikçi, mafya, muhalefet ve sessiz kalan herkestir. İstedikleri zaman bir gecede 5 bin polisin yerini değiştirebiliyorlar. Ben Mustafa Kemal’in askeriyim. Genelkurmay Orduevlerine girişimi 6 ay yasakladı. Bu yasağın ömür boyuna çevrilmesini istiyorum. Ben yeniden yargılanma değil, buna sebep olanların yargılanmasını istiyorum. Bir vatandaş olarak açıkçası bunların samimiyetine de güvenmiyorum” dedi.

ORDUYA KARŞI KURULAN KUMPASTAN 46 GÜN GEÇTİ

Aileler adına yapılan açıklamada, orduya karşı kumpas kurulduğu itirafının üzerinden 46 gün geçtiği, ancak halen kumpasçıların dışarıda, suçsuz ve günahsız insanların hapiste olduğu savunuldu. Açıklamada, “Artık tahammül sınırları aşılmıştır. Temelinde hukuk, vicdan ve ahlak bulunması gereken adaleti arıyoruz. Suçsuz ve günahsız insanları yıllarca hapislerde çürüten, vicdansız ve ahlaksızları lanetliyoruz. Şunu çok iyi biliyoruz ki, Türk Halkı kumpasçılara ve onlara destek verenlere gerektiği zaman ve yerde gereken cevabı vermekte gecikmeyecektir. Haktan, hukuktan, insanlıktan nasibini almamış vicdansız ve ahlaksızlar, halkın şamarını yedikten sonra bir daha ayağa kalkamayacaklardır” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir