taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7838
6.5319
1385
94157.69
257.734

Aslı Aydıntaşbaş: Meydan işine hapsolmayalım

Aslı Aydıntaşbaş, daha önce yazdığı "Taksim Meydanı için diretmeyelim" yazısına tepki geldiğini yazdı, bazı kısımlarda hak verdiğini söyleyip bu söylemini sürdürdü.

21.04.2014 - 10:58..
Whatsapp ile paylaş
Aslı Aydıntaşbaş: Meydan işine hapsolmayalım

Aslı Aydıntaşbaş: Meydan işine hapsolmayalım

Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş, bugünkü yazsında daha önce söylediği "”Taksim bir haktır ve 1 Mayıs’ın Taksim’de kutlanmaması için hiçbir neden yok. Ancak iktidarın bu tavrına kızsak da Taksim’de diretmeyelim” sözleri üzerine tepki aldığını yazdı; “Direnme-yelim mi?” diyenler oldu. ”Sen de kim oluyorsun? Biz Taksim’deyiz” mealinde cevaplar geldi." dedi.

Etyen Mahçupyan'dan Aydıntaşbaş'ı susturan cevap İZLE

İşte Aydıntaşbaş'ın yazısından ilgili bölüm;  

"DEĞİRMENE SU TAŞIMANIN NE ANLAMI VAR"

"Hemen ardından da kendimi açıklamaya çabaladım. 1 Mayıs tabii ki Taksim’de kutlanmalıdır. Meydan 1977’den beri Türkiye’de sendikal mücadelenin sembolüdür.

Ancak Türkiye olağanüstü bir döneme girdi. ‘Otoriterleşme’ trendi bütün dünya tarafından tescil edilmiş durumda. İktidar partisi vatandaşların temel hak ve özgürlüklerini kısıtlamak konusunda bir çekincesi olmadığını defalarca kanıtladı. 1982 Anayasası’nın ruhu her yeri sardı. Yürüyüş hakkını kullanmak isteyen vatandaşın karşısına sürdüğü TOMA ve biber gazından adeta bir zevk alan, bundan beslenen bir siyaset var karşımızda.

Bu durumda ister istemez, “Bu değirmene su taşımanın anlamı var mı?” diye soruyorum.

"MEYDAN İŞİNE HAPSOLMAYALIM; MESELEMİZE BAKALIM"

Az önce 2010 yılında Taksim’deki coşkulu 1 Mayıs kutlaması sonrası Milliyet’te çıkan izlenimlerimi okuyup, efkârlandım. Ama kendimizi kandırmayalım; Türkiye’de artık o rotada değil. Nevruz’da Diyarbakır halkına gösterilen hoşgörü, belli ki 1 Mayıs’ta İstanbul’da olmayacak. Bu söylediklerime kızanlar sonuna kadar haklı. Doğru olan, 1 Mayıs’ın Taksim’de kutlanmasıdır. Ama memlekette demokrasi mücadelesi uzun soluklu olacağa benziyor. Meydan işine hapsolmayalım; meselemize bakalım."

ASLI AYDINTAŞBAŞ'IN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir