taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8022
6.4346
1467.97
107965.22
273.8
41965.16

Astsubay ve uzman çavuşlara zam ve orduevi müjdesi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, astsubay ve uzman çavuşların özlük haklarına ilikin yapılması planlanan düzenlemeleri açıkladı.

AA | 25.01.2019 - 14:46..
Whatsapp ile paylaş
Astsubay ve uzman çavuşlara zam ve orduevi müjdesi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Astsubay ve uzman çavuşlara düzenleme müjdesi verdi. Maşşlara zam müjdesi veren Akar, ayrıca uzman çavuşlar için de ordu evleri düzenlenmesinin getirileceğini belirtti.

Astsubay ve uzman çavuşlara zam ve orduevi müjdesi

400 LİRA ZAM VE ORDUEVİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin 7 gün 24 saat fedakarca görev yaptığını, buradaki amaçlarının ise milletin sevgi ve saygısını kazanmak olduğunu aktardı. Akar, uzman erbaşların özlük haklarıyla ilgili de önemli çalışmaların yapıldığını belirtti.

Astsubay ve uzman çavuşlara zam ve orduevi müjdesi VİDEO

Uzman Çavuş aylıklarına 400 lira net ilave yapıldığını, yaş sınırının ise 45'ten 52'ye çıkarıldığını anımsatan Bakan Akar, şu bilgileri verdi:

"Uzman Çavuşlarımızın ek göstergelerinde artış yapıldı, derece ve kademe işlemlerinde gelişme sağlandı.10 yılını bitirmemiş olanlardan astsubaylığa geçişte sorun vardı. O da ortadan kaldırıldı. Zati tabanca verilmesi talepleri vardı. O konuda da düzenleme yapıldı. Lojmanlardan yararlanma konusundaki oranı da onların lehine artırdık. Sözleşme sürelerinde yaşanan sıkıntıları da çalışıyoruz. Uzmanlarımıza orduevi konusunda yeni bir çalışma başlattık. Ankara ve İzmir'de bir İstanbul'da ise iki tane olmak üzere uzmanlarımıza orduevi yapılması konusunda çalışmalarımız sürüyor. İlk olarak Ankara'dan başladık. Çalışmalarımız sürüyor."

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir