taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3488
6.0949
1223.09
92242.72
210.363

Astsubayı şehit eden PKK'lı Kobani'de öldürüldü

2012 yılı Ağustos ayında Muş'un Varto ilçesinde Astsubay Erdinç Aydın'ı şehit eden terörist Cihan Duman, Kobani'de öldürüldü.

20.04.2015 - 17:18..

vergi.jpg

Suriye’nin Kobani kentinin güneybatı bölgesinde geçen 18 Nisan günü IŞİD ile PKK'nın bu ülkedeki kolu olan YPG güçleri arasında çıkan çatışmada Furkan Salcan, Nazmi Şafak Doğan ile Cihan Duman öldü.

MEMLEKETLERİNE GÖMÜLDÜLER

3 YPG'linin cesetleri, cumartesi günü sınırdan geçirilerek Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu Morgu'na götürüldü. Burada otopsisi tamamlanan 3 YPG'linin cenazeleri yakınlarına teslim edildi ve aileleri tarafından memleketlerinde defnedildi.

ASTBUSAYI SIRTINDAN VURMUŞTU

Ancak, güvenlik güçlerince yapılan incelemede ölen YPG'lilerden 25 yaşındaki Cihan Duman'ın, 2010 yıllında İzmir’den PKK’nın dağ kadrosuna katıldığı ve 7 Eylül 2011'de Erzurum Hınıs İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik yapılan silahlı saldırı ve 23 Mayıs 2012 tarihinde Muş'un Varto ilçesinde evine giden Jandarma Astsubay Erdinç Aydın’ı sırtından vurarak şehit eden terörist olduğu ortaya çıktı.

Astsubayı şehit eden PKK'lı Kobani'de öldürüldü

GEÇEN YIL KOBANİ'YE GİTTİ

Astsbay Erdinç Aydın'ı şehit eden ve çeşitli eylemlere karıştığı belirlenen Cihan Duman'ın, geçen yıl Suriye'ye geçerek YPG saflarına katıldığı ve IŞİD'e karşı savaştığı kaydedildi. YPG'li Duman’ın otopsisinin ardından cenazesinin yakınlarınca Erzurum'un Hınıs ilçesinde toprağa verildiği bildirildi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir