taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7544
6.3494
1466.19
103780.58
271.375
49323.79

Atatürk Havalimanı’nda kaçak yolculara sirenli önlem

Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde biletsiz bir kişinin kaçak yolla arındırılmış bölgeye geçerek uçağa binmeye çalışması sonrası alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi.

İHA | 16.03.2018 - 12:31..
Whatsapp ile paylaş
Atatürk Havalimanı’nda kaçak yolculara sirenli önlem

Atatürk Havalimanı'nda yeni bir sistem geliştirildi. Dış Hatlar gidiş ve transit noktalarında bulunan arama noktalarına Ultrasonik Kişi Algılama Sistemi yerleştirildi.

Ocak ayında Rıdvan K. isimli biletsiz bir yolcunun Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde arındırılmış salona kaçak yolla iki kez biletsiz girdiği tespit edilmişti. Yolcular için geçişe kapalı alandan bir şekilde arındırılmış salona girdiği saptanan kaçak yolcu, hakkında işlem uygulanmasının ardından yeni güvenlik önlemleri gündeme gelmişti. Bu önlemler İç Hatlar terminalinde cam kapılarla alınırken, Dış Hatlar terminalinde güvenlik noktalarına Ultrasonik Kişi Algılama Sistemi yerleştirildi.

Atatürk Havalimanı’nda kaçak yolculara sirenli önlem

CAM BARİYERLER KONULMUŞTU

Atatürk Havalimanı'nda daha önce iki kez meydana gelen ihlal nedeniyle İç hatlar Terminali'nin ikinci aranma noktası öncesi şerit bariyerler kaldırılarak yerine cam bariyerler konulmuştu.

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali gidiş ve transit noktalarında bulunan X-Ray cihazlarına Ultrasonik Kişi Algılama Sistemi yerleştirildi. Sistem cihazlar kapalı iken, güvenlik noktasından kontrol edilmeden kaçak yolla geçmek isteyen kişileri engelleyecek.

Kontrol noktasında bulunan X-Ray cihazları kapalı olduğu zaman sistem devreye sokuluyor. Ses dalgaları ile çalışan sistem kapalı X-Ray cihazlarının arasından geçmek isteyen olduğu zaman sesli siren çalarak güvenlik memurlarını uyarıyor. Sesli uyarının ardından güvenlik görevlileri kaçak yolcuya müdahale ediyor.

Atatürk Havalimanı’nda kaçak yolculara sirenli önlem

SİSTEM TAV GÜVENLİK TARAFINDAN GELİŞTİRİLDİ

Ultrasonik Kişi Algılama Sistemi TAV Güvenlik tarafından geliştirildi. Sistem benzerlerinden farklı olarak tasarlandı. Sistem üzerinde değişiklik yapan TAV Güvenlik personeli, sisteme ihtiyaca göre eklemeler yaptı. Ultrasonik Kişi Algılama Sistemi Atatürk Havalimanı'nda on noktaya yerleştirilecek.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir