taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6427
Euro
7.2928
Altın
1597.63
Borsa
88787.58
Gram Altın
340.679
Bitcoin
41976.26

Avrasya Tüneli çalışmalarına başlanıyor

Marmaray'ın arabalı versiyonu da denilen Avrasya Tüneli için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Tünel açma makinesi köstebek, ilerleyen günlerde sahaya inerek, kazı çalışmalarına başlayacak.


Whatsapp ile paylaş

Avrasya Tüneli çalışmalarına başlanıyor

Avrasya Tüneli çalışmalarına başlanıyor

İstanbul'da Asya ve Avrupa yakasını ikinci kez denizin altından birbirine bağlayacak ve sadece araç geçişleri için yapılacak  Avrasya Tüneli, Kazlıçeşme-Göztepe arasına inşa ediliyor.

DENİZİN 106 METRE DERİNLİĞİNDE TÜNEL

Haydarpaşa'daki şantiyede, 35 metre derinliğinde ve 30 metre eninde başlangıç noktası oluşturuldu. Proje için geliştirilen tünel açma makinaları "TBM" adı verilen köstebek önümüzdeki günlerde sahaya inecek ve kazıya başlayacak. "TBM" denilen köstebek, denizin 106 metre derinliğine inerek tünel açacak.

Avrasya Tüneli çalışmalarına başlanıyor

TÜNEL GİRİŞLERİNE GİŞELER KONULACAK

İki katlı olarak planlanan tünelin 5.4 kilometresi deniz tabanının altından geçecek ve toplam 14.6 kilometrelik bir güzergahı kapsayacak. Proje kapsamında sahil yolu 8 şeride çıkarılarak genişletilecek.Her iki yakada tünel girişlerine gişeler konulacak.

Avrasya Tüneli çalışmalarına başlanıyor

KAZLIÇEŞME-GÖZTEPE ARASI 15 DAKİKAYA DÜŞECEK

CNN'in haberine göre; Tünele Haydarpaşa'dan girenler denizin altından geçip, Avrupa yakasında Tarihi Yarımada'da yüzeye çıkacak. Marmaray'ın 1 km paralelinde yapılan Avrasya Tüneli'nin mevcut trafik yoğunluğunu hafifletmesi hedefleniyor. Bu tünelle Kazlıçeşme - Göztepe arası 100 dakika yerine denizin altından araçla 15 dakikada geçilebilecek. Denizaltı karayolu yani Avrasya Tüneli'nin 2015'in mayısında bitirilmesi planlanıyor.


YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir