taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7778
6.3622
1455.96
103972.36
269.895
50658.54

Avusturya'da Müslümanlara Toplama Kampı gezisi şartı

Aşırı sağcı hükümet, ülkedeki Müslüman çocukların İsrail'e yönelik eleştirel düşünceleri nedeniyle Nazi döneminde Yahudilerin toplandığı kamplara ziyaret zorunluluğu getirecek.

AA | 19.03.2019 - 01:06..
Whatsapp ile paylaş

Avusturya İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, geçen ay antisemitizm üzerine yapılan bir çalışmada, Müslüman çocukların İsrail'e yönelik eleştirel ve olumsuz görüşlere sahip olduğunun tespit edildiği, antisemitizm ile mücadele kapsamında gelecek haftalarda bir önlem paketinin hayata geçirileceği duyuruldu.

Açıklamada İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Karoline Edtstadler'in konuya ilişkin görüşlerine de yer verildi.

Avusturya'da Müslümanlara Toplama Kampı gezisi şartı

"TÜRK VE ARAP ÇOCUKLARI, TOPLAMA KAMPLARINI GEZMELİ"

Edstandler, Türk ve Arap çocuklarında antisemitik yaklaşımların saptandığını ileri sürerek, "Göçmen kökenli çocuklara yönelik okul ve eğitim kurumlarında antisemitizmle mücadele konulu çalışmaları arttıracağız." ifadelerini kullandı.

Avusturya İslam Cemaati ve İslam dersi öğretmenleriyle görüşülerek, ülkeye gelen Müslümanların, toplama kamplarını ziyaret etme zorunluluğunu hayata geçirmek istediklerini belirten Edtstadler, antisemitizmin sonuçlarının anlaşılması açısından bu tür bir uygulamanın önemli olacağını savundu.

Avusturya'da Müslümanlara Toplama Kampı gezisi şartı

"MÜSLÜMAN ÇOCUKLARIN ÇOĞUNLUĞU İSRAİL KARŞITI"

Ülkede geçen ay Avusturya Ulusal Meclisi tarafından yaptırılan bir çalışmaya göre, Türk çocukların yüzde 50'si Arap çocukların ise yüzde 70'nin İsrail'e karşı eleştirel, olumsuz düşüncelere sahip olduğu ileri sürülmüş, İsrail'e yönelik eleştirileri antisemitizm kapsamında gören araştırmaya göre, çocuklarda gözlemlenen yaklaşımın temel kaynağının "siyasal İslam" olduğu iddia edilmişti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir