taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3302
6.1079
1222.53
94570.9
209.592

Ayasofya'da Kur'an-ı Kerim okundu

Ayasofya'da Aşk-ı Nebi sergisi açıldı, Kur'an'ı Kerim okundu.

10.04.2015 - 18:07..

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) temalı Aşk-ı Nebi sergisi Ayasofya’da açıldı.

SERGİ 10 HAZİRAN'A KADAR AÇIK

63 Hilley-i Şerif'in bulunduğu sergi 10 Haziran'a kadar açık kalacak. Ayasofya'da açılan sergiye Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Vali Vasip Şahin ve çok sayıda davetli katıldı.

Ayasofya'da Kur'an-ı Kerim okundu

AYASOFYA'DA KUR'AN-I KERİM OKUNDU

Program, Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda konuşan Vali Vasip Şahin, “Gönüllerin efendisine arzın, zamanın ve iki cihanın efendisine salat ve selam olsun. Bu mekan ve içinde bulunduğu İstanbul, bizzat efendimiz tarafından övülmüş bir beldedir. Burada ve bu coğrafyada, Anadolu’da zannediyorum Peygamber Efendimiz, başka müminlerden daha bir başka sevilmiş, daha bir başka övülmüştür.” dedi.

Ayasofya'da Kur'an-ı Kerim okundu İZLE

Ayasofya’nın Kuran-ı Kerim tilavetine hasret kaldığını ifade eden Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “İlahi Kelam’la kubbesi çınlayan ulu mabedimiz Ayasofya’yı hürmetle selamlıyorum. Biz öyle bir tarihin çocuklarıyız ki, bizim tarihimiz ancak bir aşk üzerinden, bir sevgi, bir sevda üzerinde okunabilir. Bazıları bu tarihi sadece kılıç kalkan, top tüfek üzerinden okuyabilir. Bazıları sadece çelik, çomak, oyun, eğlence üzerinden okuyabilir. Ama asıl bu tarih bir aşk üzerinden, sevgi, sevda üzerinden okunabilir. Ve o aşkın kaynağı biraz sonra açılışını yapacağımız Aşk-Nebi’nin eserlerinde de görebileceğiniz gibi bir Muhammed Mustafa sevgisi, aşkı, sevdası üzerinden ancak okunabilir.” diye konuştu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir