taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7701
Euro
7.3258
Altın
1661.79
Borsa
92071.13
Gram Altın
361.458
Bitcoin
49403.95

Aydın'da gebe ineğin karnından 2 kiloluk halat çıktı

Efeler'de beslenme güçlüğü çektiği için ameliyat edilen 7 aylık gebe ineğin karnından 2 kilogram ağırlığında halat ve çivi çıktı.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Aydın'da gebe ineğin karnından 2 kiloluk halat çıktı

inek

Aydın'ın Efeler ilçesinin Kızılcaköy Mahallesi’nde yaşayan Cevdet Erdem, iki ay önce aldığı 4 yaşındaki ineğinin beslenmesinde sıkıntı yaşadığını görünce veterinerden yardım istedi. Veteriner Erdem Onur Çelik, muayene esnasında metal dedektörü ile yaptığı incelemede ineğin karnında metal olduğu tesbit etti.

2 KİLOLUK HALAT VE ÇİVİ ÇIKTI

İneği takibe alan Çelik, beslenme güçlüğü ve ağrılarının devam etmesi üzerine ameliyata karar verdi. Yaklaşık 3 saat süren operasyonun sonunda ineğin karnından 2 kilogram ağırlığında halat ipleri ve büyük bir çivi çıkarıldı.

Aydın'da gebe ineğin karnından 2 kiloluk halat çıktı

ÇOK ZOR BİR AMELİYAT OLDU

Veteriner Çelik, başarılı bir operasyonla ineğin sağlığına kavuşturulduğunu belirterek "Hayvana bakmaya geldiğimde yem yiyemediği gibi büyük bir acı çekiyordu. Sol tarafından ineğin karnını yararak ameliyat ettik. 3 saatlik ameliyat sonrasında ineğin içerisinden birbirine dolanmış halat iplerini çıkardık. Çok zor bir ameliyat oldu. Eğer bu ameliyatı yapmasaydık inek kısa süre sonra karnında büyüyen buzağı nedeni ile yaşamayacak ve ölecekti. Karnından çıkardığımız halat ile birlikte kocaman bir de çivi çıktı. 5 yıllık meslek hayatım boyunca şok yaşadığım ikinci ameliyatım oldu" dedi.

Aydın'da gebe ineğin karnından 2 kiloluk halat çıktı

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir