taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7874
6.3991
1460.26
108869.14
271.626
43554.34

Aydınlı saz ustası ağaçlarını türküyle büyütüyor İZLE

Aydın'ın Çine İlçesi'nde yaşayan saz ustası 59 yaşındaki Emrullah Çiçek; bahçesinde yetiştirdiği ceviz, fındık, zeytin, kayısı, nar, Ankara armudu ve ıhlamur ağaçlarını müzik eşliğinde büyütüyor.

29.11.2014 - 12:23..
Whatsapp ile paylaş

ii

TRT İzmir Radyosu Saz Sanatçıları Yılmaz İpek ve Kazım Alkar'ın öğrencisi olduğunu söyleyen; bugüne kadar İbrahim Tatlıses, Nuray Hafiftaş, Bediha Akartürk, Yıldız Tilbe, Mahmut Tuncer, Kamil Sönmez ve Müslüm Gürses gibi bir çok ünlü sanatçının arkasında çaldığını belirten Çineli saz ustası Emrullah Çiçek, Soğancılar Mahallesi'ndeki evinin bahçesinde zeytin, kayısı, çekirdeksiz nar, ceviz, Ankara armudu ve ıhlamur ağaçlarını müzik eşliğinde büyüttüğünü belirtti. Doğayı ve yeşili çok sevdiğini söyleyen ağaçları kendisine arkadaş edindiğini vurgulayan Emrullah Çiçek; her gün bitkileriyle dertleştiğini, onlara sazı eşliğinde şarkı söylediğini belirtti.

Aydınlı saz ustası ağaçlarını türküyle büyütüyor İZLE

"SANIRIM İLÇE MERKEZİNDE FINDIK TUTTURAN BİR BEN VARIM"

Bölgelerinde fındık yetişmediğini söyleyen Emrullah Çiçek, "Madran Dağı'na yakın olan Kavşit Mahallesi'nde az sayıda da olsa fındık ağacı var. Bizim buralarda ise fındık yetişmiyor. Üç sene önce Kavşit'ten getirdiğim fındık fidanını bahçeme diktim. Arkadaşlarım 'bu fındık ağacı tutmaz, kurur' dedi. O zaman için haklıydılar. Çünkü ilçemizde fındık ağacı tutmuyor. Ancak üç sene geçti. Fındık ağacımın büyümesi devam ediyor. Sanırım ilçe merkezinde fındık tutturan bir ben varım. Bu da beni çok sevindiriyor" diye konuştu. Çiçek, bahçesinde bulunan ceviz ağacının hasat mevsimi sonrası tekrar yeşerip Kasım ayında yeniden meyve verdiğini belirtti.

Aydınlı saz ustası ağaçlarını türküyle büyütüyor İZLE

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir