taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7627
Euro
7.3715
Altın
1651.99
Borsa
92381.82
Gram Altın
359.744
Bitcoin
49897.17

Aylin Kotil eski eşi Sarıgül konusunda sessizliğini bozdu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül'ün eski eşi Aylin Kotil Beyoğlu'ndan aday olunca çeşitli söylentiler ve eleştiriler de başladı. Sessizliğini koruyan Kotil ise Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş'a konuştu.


Whatsapp ile paylaş
Aylin Kotil eski eşi Sarıgül konusunda sessizliğini bozdu

Olaylı bir şekilde boşandıktan sonra oğullarının tüm çabalarına rağmen bir araya gelmeyen Mustafa Sarıgül ile Aylin Kotil'i, yerel seçimler bir araya getirdi.

Şişli Belediye Başkanı ve CHP'nin istanbul Adayı Mustafa Sarıgül ile CHP'nin Beyoğlu Adayı Aylin Kotil, seçim çalışmalarında yan yana görülünce akıllarda soru işaretleri oluştu. Sessizliğini Milliyet'ten Aslı Aytıntaşbaş'a bozan Aylin Kotil, "Yüzünü görünce midem bulanıyor" dediği Sarıgül ile yan yana gelmesinin tamamen "memleketin gidişatı" ile ilgili bir durum olduğunu söyledi. 

Aylin Kotil eski eşi Sarıgül konusunda sessizliğini bozdu

  İşte Aylin Kotil röportajından bir bölüm;

DUYGUSAL KIRGINLIKLARI İNSAN ERTELEYEBİLİYOR

Aylin Kotil’le röportaj yaparken, konu ister istemez ayrıldığı eşi Mustafa Sarıgül ve onunla arasındaki dinamiğe geliyor. “Aslında acı olan, siyasete girmemin ille de erkek güdümünde olmasının düşünülmesi. İlk başka ‘Sarıgül var, asla olmaz’ dediler, sonra da ‘Zaten adaylığı Sarıgül’le koordineli’ dediler. Hiç alakası yok ama maalesef insanlar hep erkek hegemonyasında siyasete alışmışlar.” Aslında kabahat medyada; Mustafa Sarıgül’den yıllar önce ayrılmış ve yeni bir evlilik yapmış olmasına karşın medyanın gözünde “Mustafa Sarıgül’ün eski karısı” kimliğinden bir türlü sıyrılamamıştı. Bu fırsat Gezi’yle geldi. Gezi olaylarıyla birlikte sosyal medyada profili yükselen muhalif seslerden biriydi. Hemen ardından #BuBarajDüşecek sloganıyla tek başına, İstanbul’dan Ankara’ya yürüyerek %10 seçim barajını protesto etmişti. Beyoğlu’na adaylığını ilk koyduğunda, kimse ihtimal vermedi. Ancak CHP içi yapılan tüm araştırmalarda seçmenin en istediği, en fazla tanıdığı aday olduğu ortaya çıktı.

"MUSTAFA'YA AYNI BAKIYORUZ"

Sarıgül ve “oğlumun annesi” dediği Aylin Hanım arasında çok sevecen bir ayrılık yaşanmadığını iki taraf da pek gizlemiyor. Ancak buzları eriten an muhtemelen Aylin Hanım’ın adaylığı açıklanmadan birkaç gün önce bir esnaf ziyareti sırasında Sarıgül’ün otobüsüne binmesiyle oluyor. “6 yıl sonra ilk karşılaşmamızdı” diyor. Soruma eski eşi konusunda ne abartılı bir heyecan, ne de hissedilebilir bir kızgınlık içermeyen dürüst bir yanıt veriyor: “Bana sorarsanız en sıkıntılı nokta, memleketin gidişatı. Mustafa’yla CHP tüzüğü, programı, memleketin gidişatı, belediyecilik anlayışı gibi konulara aynı bakıyoruz. Duygusal kırgınlıklar varsa da insan erteleyebiliyor. Ya da görmezden geliyor.” 

RÖPORTAJIN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir