taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8128
6.4637
1476.56
110476.59
275.979
42373.38

Ayn El Arap’ta Türk ve Rus askerine molotoflu saldırı

YPG/PKK terör örgütü destekçileri, Suriye’nin Ayn el Arab’ta devriye yapan Türk ve Rus askeri konvoyuna taş ve molotof ile saldırdı, araçları ateşe verdi.

İHA | 18.11.2019 - 17:19..
Whatsapp ile paylaş

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Rus kuvvetlerine ait araçlar, Fırat’ın doğusundaki Ayn el Arab’ta 8’inci ortak kara devriye görevini icra ederken, YPG/PKK terör örgütü destekçileri tarafından taş ve molotoflu saldırıya uğradı.

Ayn El Arap’ta zorlu devriye -1

RUS ZIRHLI ARAÇLARI ZARAR GÖRDÜ

Türk ve Rus zırhlı araçları, terör örgütü yandaşlarının araçları ateşe vermesine rağmen güvenliği tesis etmek amacıyla devriye görevine devam etti. Rus zırhlı araçları saldırıdan zarar gördü.

Ayn El Arap’ta Türk ve Rus askerine molotoflu saldırı VİDEO

MSB'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Türk ve Rus askeri unsurlarının, İHA’ların da iştirakiyle Fırat’ın doğusundaki sekizinci kara devriyesi planlandığı gibi tamamlandı. Ayn el Arap bölgesinde icra edilen sekizinci kara devriyesine her iki taraftan dörder araç olmak üzere toplam sekiz kara aracı ve İHA’lar iştirak etti. Türk ve Rus askeri unsurları 10 kilometre derinlikte ve 34 kilometre uzunluğundaki güzergâhta devriyeyi tamamladı." ifadelerine yer verildi.

RUS KOMUTAN, YPG PAÇAVRASIYLA POZ VERMİŞTİ

Bir Rus komutanın, terör örgütü YPG/PKK mensubu Şervan Derviş ile yan yana konuşma yapmasının ardından üssün devir teslimi gerçekleştirilmişti. Bu esnada  Rus komutan ve söz konusu teröristin, Rusya bayrağı ve YPG paçavrasını değiş tokuş etmesi dikkat çekmişti.

Ruslar YPG paçavrasıyla poz verdi

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir