taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5743
Euro
7.2631
Altın
1622.25
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.671
Bitcoin
42450.78
fuzulev

Ayşenur İslam elektronik bilekliği tanıttı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, halen Adalet ve İçişleri bakanlıklarınca uygulanan ''Elektronik bileklik sistemi"ni tanıttı.


Whatsapp ile paylaş

Ayşenur İslam elektronik bilekliği tanıttı

vergi.jpg

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AA Editör Masası'nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı ve bakanlığının faaliyetlerine dair değerlendirmelerde bulundu. İslam, şiddet uygulayanlara iyi hal indirimi tartışmalarına ilişkin, "Bu cezanın künhüne ait bir sorun değil, yargılama süreciyle alakalı bir sorun. Tamamen hakimin takdir yetkisindedir. Yargı bağımsız olduğu için bu konuda bizim şu olsun, bu olsun deme hakkımız yok. Ama dileğimi söyleyebilirim. Bu konularda hakimlerin takdir yetkilerini asla failden yana kullanmamaları gerektiğini düşünüyorum. Kişisel bakışım bu şekilde'' şeklinde konuştu.

Ayşenur İslam elektronik bilekliği tanıttı İZLE

PROTOTİP ÇALIŞMASI YAPILACAK

Bakan İslam, ''Doğrudan fail ile alakalı araştırmalar yapmaya karar verdik. Şiddet uygulayan, uygulamayan kişilerin niteliklerine bakmayı düşünüyoruz. Hangi prototip şiddet uyguluyor, hangi profil uygulamıyor? Bu ikisi arasındaki farkı bulabilirsek, farkındalık çalışmalarında neye yöneleceğiz bunu da tespit etmemiz mümkün olabilecek. Bundan sonraki araştırmaları bu yöne doğru evirmeyi düşünüyoruz'' dedi.

Ayşenur İslam elektronik bilekliği tanıttı

ELEKRONİK BİLEKLİK SİSTEMİNİ TANITTI

Bakan İslam, halen Adalet ve İçişleri bakanlıklarınca uygulanan ''Elektronik bileklik sistemi"ni de tanıttı. İslam, bu uygulamanın, kadına karşı şiddetle mücadelede de kullanılacağını belirterek, "Şiddet dolayısıyla koruma kararı alınmış insanlara tamamen uygulansın, yurt çapında uygulansın kararı verildikten sonra farklı bir alt yapı çalışmasına gerek duyulacağı açık. Tamamen hakim kararıyla uygulanabilecek bir sistem bu. Kişinin ne kadar tehdit altında olduğu, ne kadar risk altında olduğuna göre verilecek bu kararlar'' ifadesini kullandı.

PANİK BUTONU UYGULAMASI

Aile Bakanı, panik butonu uygulaması ile ilgili ise şunları söyledi: ''Panik butonu uygulaması hala devam ediyor, onu bitirmeyeceğiz, yerine bir sistemi oturtmadan önce. Ama pilot uygulamanın sonuçlarını aldık. Belli oranlarda etkili panik butonu, ancak uzmanların geldiği nokta şu, bundan çok daha etkili elektronik takip sistemleri var ve Türkiye'de uygulanıyor. Bunu geliştirip Türkiye'de yaygınlaştırmak bundan çok daha etkili olan diğer elektronik takip sistemlerine bir geçiş iyi bir revizyon olur düşüncesi hakim oldu. Onun için biz sistemi ortadan kaldırmıyoruz, revize ediyoruz. Revize ederken de farklı bir biçimi kullanmaya başlayacağız."

Ayşenur İslam elektronik bilekliği tanıttı

Ayşenur İslam elektronik bilekliği tanıttı

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir