taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.27905
5.96445
1321.015
102715.01
224.228

Aziz Kocaoğlu TOMA'lara su verdiği için özür diledi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Berkin Elvan'ı anma yürüyüşüne yapılan müdahalenin ardından TOMA'lara su vermeyeceğini açıkladı.

14.03.2014 - 15:24..
Whatsapp ile paylaş

Aziz Kocaoğlu TOMA'lara su verdiği için özür diledi

Aziz Kocaoğlu; Google Türkiye ve Dipnot.tv işbirliği 'Seçim Sohbetleri' adlı programda kendisine sorulan soruları yanıtladı.

Aziz Kocaoğlu TOMA'lara su verdiği için özür diledi

"TOMA'LARA SU VERMEYECEĞİM"

Berkin Elvan’ın ölümünün ardından İzmir’de çıkan olaylar üzerine yaptığı “TOMA araçlarına su vermeyeceğim” açıklamasının sorulması üzerine Kocaoğlu, "TOMA’lara o akşam bir yayın saati sırasında yaptığım görüşmeden sonra su verilmedi. Arkadaşlar rutin olarak daha önce polislere otobüs de vermişti. Ertesi gün sabah itibariyle de belediye otobüslerini vermiyoruz. Çünkü biz Berkin’in vefatı ile ilgili anmanın polisle, valiyle, emniyetle alakası olmadığını müdahale gerektirmediğini insanların anayasal anma hakkını kullandıklarına inanıyoruz.

"ÖZÜR DİLİYORUM"

Haziran ayındaki olaylarda TOMA’lara su da verdik polislere otobüs de. Ancak ben Gündoğdu’daki eylemlere de katılmıştım. Ben üzgünüm. Türk polisinin böyle dağıtmak için bizden su ve otobüs istediğinin o anda farkına varamadım. Onun için de özür diliyorum. Dün metrelerce önümde polisin davranışını gördükten sonra anladım ki polisin kendini tekrar dizayn etmesi gerekiyor. Vali’nin de bu tür emirler vermemesi gerekiyor. 103 metre öteden gördüğüm olayda biber gazı ya da su sıkılacak hiç bir şey yoktu." yanıtını  verdi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir