taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3034
6.0463
1227.21
92707.95
209.479

BAE'nin ABD Büyükelçisi'nden Suudilere: Son derece aptallar

BAE ABD Büyükelçisi Yusuf el Uteybe'nin e-postalarının sızdırılmasıyla, büyükelçinin Suudi Arabistan ile ilgili sert yorumları ortaya çıktı.

Haber Merkezi | 22.08.2017 - 08:54..

bae

Uteybe, Middle East Eye tarafından yayımlanan e-postalarında, Suudi Arabistan yönetimini kastederek küfürlü bir ifadeyle birlikte 'Bütün ülke kafayı yemiş' dediği mail yayınlandı.

SON DERECE APTALLAR

Uteybe, Mısırlı eşi Abeer Şükri'ye gönderdiği bir e-postada da Suudi Arabistan'ın kırmızı güllerin satışının yasaklanmasıyla ilgili şu yorumda bulunuyor: "Son derece aptallar. Eminim kırmızı güller karaborsada fahiş fiyatlara satılıyor. Kalp şeklindeki çikolataları da yasaklamaları gerekirdi."

Suudi Arabistan, 2008'de Sevgililer Günü'nde sevgililerin birbirine kırmızı gül almasını yasaklamıştı.

SONUNDA BİR UMUT GÖRDÜK VE BAŞARMAK ZORUNDAYIZ

Uteybe, New York Times yazarı Tom Friedman'a gönderdiği bir e-postada da Suudi Arabistan'ın yeni veliaht prensi Muhammed bin Selman'ı 'ülkenin umudu' olarak niteliyor: "Muhammed bin Selman ile birlikte gerçek bir değişimin geldiğini görüyoruz. Bu yüzden heyecanlıyız. Sonunda bir umut gördük ve başarmak zorundayız."

DAHA ÖNCE DE SIZINTI OLMUŞTU

Middle East Eye'ın geçen hafta yayınladığı e-postalarda ise Suudi Arabistan'ın yeni Veliaht Prensi Muhammed bin Salman'ın kendi başlattığı Yemen savaşını bitirmek istediği ortaya çıkmıştı.

BAE'nin ABD Büyükelçisi'nden Suudilere: Son derece aptallar

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir