taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.729
6.3473
1470.89
107239.89
271.147
46582.27

Bağımlı doğan bebeğin velayeti anneanneye verilmedi

Antalya'da, annesinin hamile olduğu dönemde uyuşturucu kullanması nedeniyle bağımlı olarak doğan bebeğin anneannesi, velayetin kendine verilmesini istedi, mahkeme bu talebi reddetti.

DHA | 26.02.2019 - 13:39..
Whatsapp ile paylaş

Antalya'da annesi hamileyken de uyuşturucu kullanmaya devam ettiği için bağımlı olarak dünyaya gelen Rüzgar E.A.'nın velayetini almak isteyen anneanne G.T., 1.5 yıl önce mahkemeye başvurdu.

"TORUNUM BAĞIMLI DOĞDU, TEDAVİSİ SÜRÜYOR"

G.T., dava dilekçesinde, kızı B.A. (22) ve damadı R.A.'nın (26) uyuşturucu bağımlısı olduklarını, kızının tüm uyarılarına rağmen hamileliği döneminde de uyuşturucu kullanmaya devam ettiğini anlatarak, "Torunum bağımlı doğdu. Tedavisi sürüyor, düzenli kontrole götürüyorum. Basın aracılığıyla yaptığımız yardım çağrısını yetkililer duydu. Kızım ve kocasının, tedavi olmaları için Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesindeki Alkol ve Madde Bağımlıları Tedavi Merkezi'ne yatışları yapıldı. Ancak hastanede sadece bir gece kaldılar." dedi.

Bağımlı doğan bebeğin velayeti anneanneye verilmedi

MAHKEME VELAYET TALEBİNİ REDDETTİ

Antalya 2. Sulh Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada, anneanne, torununun uyuşturucu bağımlısı olan bir aileyle yaşaması halinde bağımlı olacağını belirterek, velayetin davalılardan alınarak, kendisine verilmesini talep etti. G.T., velayetini alarak torununa iyi bir gelecek hazırlamak istediğini de belirtti. Ancak anneannenin talebini, mahkeme reddetti.

Bağımlı doğan bebeğin velayeti anneanneye verilmedi

Mahkeme gerekçeli kararında, küçüğün anne babasının reşit olduğunu, velayet hakkını kullanamayacakları yönünde herhangi bir hak ve ehliyetten yoksun olma durumunda bulunmadıklarını belirterek, "Velayet altındaki küçüğe vasi tayin edilemeyeceğinden talebin reddine karar verilmiştir." dedi.

Bağımlı doğan bebeğin velayeti anneanneye verilmedi

AMATEM'DEN KAÇMIŞLARDI

Rüzgar bebeğin doğumuyla, konu basına yansımış, dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın talimatıyla da Antalya Kamu Hastaneleri Birliği yetkilileri B.A. ve R.A. ile temasa geçmişti. Çift ve bebekleri Rüzgar E.A., hastaneye götürülerek kontrolden geçirilmiş, çiftin AMATEM'e yatışı yapılmıştı. Ancak çift, bir gece kaldıkları AMATEM'den ertesi gün ayrılmıştı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir