taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5674
Euro
7.253
Altın
1618.64
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.747
Bitcoin
42563.45
fuzulev

Bahçeli SYRİZA üzerinden HDP'ye yüklendi

MHP lideri Devlet Bahçeli yaptığı grup toplantısı konuşmasında "Yunanistan'da iktidara gelen SYRİZA'nın bölücülük yaptığına dair henüz bir emare ortaya çıkmamıştır" dedi.


Whatsapp ile paylaş
Bahçeli SYRİZA üzerinden HDP'ye yüklendi

Bahçeli SYRİZA üzerinden HDP'ye yüklendi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada SYRİZA'nın zaferinden kendine pay biçen HDP'ye seslendi.

SYRİZA SİZİN GİBİ BÖLÜCÜ DEĞİL

HDP'yi PKK'nın yan kuruluşu olarak değerlendiren MHP lideri, "Bildiğimiz bir şey varsa o da şudur; Yunanistan'da iktidara gelen SYRİZA'nın bölücülük yaptığına, Yunanistan'ı parçalamak için taşeronluk akıntısına kapıldığına dair henüz bir emare ortaya çıkmamıştır" dedi.

Bahçeli SYRİZA üzerinden HDP'ye yüklendi - İZLE

"ÇİPRAS OLMAYA DEĞİL DE ÇIBANBAŞI OLMAMAYA BAKIN"

İşte Devlet Bahçeli'nin o sözleri;

"Malumlarınız Türkiye'de şu an iki sıcak gündem konusu vardır. Birincisi PKK'nın yan kuruluşu HDP'nin barajı aşıp açamayacağı; bir diğeri de Erdoğan'ın başkanlık sistemi hakkındaki zorlamaları ve algı operasyonlarıdır. HDP'nin Yunanistan'daki SYRİZA'ya benzeyip benzemediği bir eş başkanın da Çipras'a özenip özenmediği kendi karanlık gündemlerinin ana konusu olup bizi de ilgilendirmeyecektir. Bildiğimiz bir şey varsa o da şudur; Yunanistan'da iktidara gelen SYRİZA'nın bölücülük yaptığına, Yunanistan'ı parçalamak için taşeronluk akıntısına kapıldığına dair henüz bir emare ortaya çıkmamıştır. Çipras'ın Yunan tezlerinden vazgeçtiğine dair bir kanıt da yoktur.

Bununla birlikte Kıbrıs ile ilgili yeni açıklaması, Barbaros gemisinin çekilmesine dönük eleştirel bakışı çok yenidir. Bu nedenle Türkiye'de SYRİZA kuluçkasına yatanlardan 7 Haziran'da Çipras çıkacağını zannedenler sanıyorum hayal alemine fazlaca dalanlar ve darı ambarı düşü görenlerdir. Bu odakların Çipras olmaya değil de çıbanbaşı olmamaya gayret etmeleri hiç olmazsa kendileri adına hayırlı bir gelişme olarak teyit edilecektir."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir