taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.35555
6.07765
1214.705
93296.84
209.388

Bahçeli'den Hassa Kaymakamı'na sert sözler

Bahçeli, Hakkari'de şehit düşen polis memuru Mehmet Tuhal'ın ailesine kameralar önünde acı haberi veren kaymakamı yerden yere vurdu.

17.09.2015 - 08:51..
Bahçeli'den Hassa Kaymakamı'na sert sözler

bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hakkari'de şehit düşen polis memuru Mehmet Tuhal'ın ailesine kameralar önünde acı haberi veren Hassa Kaymakamı'nı eleştirdi. Bahçeli, " Hassa Kaymakamı, kameralar eşliğinde şehidimizin evine gidiyor ve sanki şov yaparcasına, sanki film çekercesine şehit haberi yetiştiriyor. Bu densiz kaymakamın, bu iflas etmiş şahsiyetin şehitliği magazinleştirmesi utanılması ve mutlaka cezalandırılması gereken bir alçalmadır." dedi.

Bahçeli'den Hassa Kaymakamı'na sert sözler

"KABUL EDİLİR GİBİ DEĞİL"

MHP lideri Bahçeli, sosyal medya hesabından gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bahçeli'nin yaptığı açıklama şöyle: "Ne çok ölüyoruz değil mi? Ne çok ağlıyoruz? Ne çok üzülüyoruz? Türkiye sanki tabutların etrafında toplandı, ocaklardan sanki acı tütüyor? 1. İnönü Savaşı'nda verdiğimiz kayıplardan fazlasını iki aylık sürede teröre kurban verdik. Dile kolay, tam 132 şehidin ateşi yüreklere düştü Mezar kazmaktan kollar yoruldu. Vatan kurşun ve bombalarla dolduruldu. Her gün cinayet, her gün feryat; hakikaten dayanılır gibi değil. Bir anayı düşünün; beşiğini salladığı bebeğinin gün geliyor ağıtını yakıyor. Gencecik fidanlar toprağa devriliyor. Kabul edilir gibi değil. Şehitlerimizin hepsine Allah'tan rahmet diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun diyorum."

"UTANILMASI VE MUTLAKA CEZALANDIRILMASI GEREKEN BİR ALÇALMADIR"

Hakkari'de, hainlerin yola döşedikleri bombayı uzaktan kumandayla patlatmaları sonucunda polis memurumuz Mehmet Tuhal şehit oldu. Mehmedimiz Hatay Hassalıydı ve henüz 29 yaşındaydı. Bu kapsamda bugün izlediğim bir sahne gözümün önünden gitmiyor. Hassa Kaymakamı kameralar eşliğinde şehidimizin evine gidiyor ve sanki şov yaparcasına, sanki film çekercesine şehit haberi yetiştiriyor. Bu densiz Kaymakamın, bu iflas etmiş şahsiyetin şehitliği magazinleştirmesi utanılması ve mutlaka cezalandırılması gereken bir alçalmadır. Anne Feride Tuhal'ın evladının şehit haberini alır almaz kederle nasıl kıvrandığını, 'Mehmedim' deyişini vicdanlı hiç kimse görmezden gelemez. Bari şehitlerimizin aziz hatıralarıyla oynanmasın, geride bıraktıkları muhterem emanetleri siyasal ve istismarcı emellere alet edilmesin.

"ANLAMAZ BİZİ HAYVAN OLAN"

17'inci yüzyılın büyük düşünür ve tasavvuf kutbu Niyazi Mısri, şu dizeleriyle sanki bugünkü mevki sahiplerini anlatıyor: "Cahil anlamaz, zevil-irfan olan anlar bizi; vakıf-ı esrar olup, hayran olan anlar bizi. Anlamaz bizi hayvan olan, insan olan anlar bizi; halkın artık eksiğine keylimiz yoktur bizim."

Bahçeli'den Hassa Kaymakamı'na sert sözler

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)