taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5095
Euro
7.2114
Altın
1620.07
Borsa
87304.87
Gram Altın
339.72
Bitcoin
40832.39
fuzulev

Bahçeli'nin seçim bildirgesini açıkladığı konuşması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 2011 yılı milletvekilliği genel seçimleri seçim beyannamesini Ankara'da açıkladı.

19.02.2011 - 18:01..
Whatsapp ile paylaş
Bahçeli'nin seçim bildirgesini açıkladığı konuşması

Bahçeli'nin seçim bildirgesini açıkladığı konuşması

Ankara'da yaklaşık 2 saat boyunca partililere seslenen MHP lideri Devlet Bahçeli, seçim vaatlerini tek tek sıraladı. Konuşması boyunca partililer zaman zaman sessiz kalınca MHP lideri, 'biliyorum sıkıldınız ama tek başına iktidar olmak kolay değil' diye konuştu.

Bahçeli: Sesime ses ver Türkiye

Devlet Bahçeli: Erdoğan siyasi kapkaççı

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları

Tarihi randevu için geri sayım başlamıştır. Seçim sandığı sonucunda çıkacak irade ya AKP'ye ağır bir ders verecek ya da huzursuzlukla Türk milletinin katlanacağı acı bir kader haline gelecektir.

2011 seçimleri Türk milleti için büyük öneme sahip. Türkiye büyük bir yol ayrımındadır ve karar anı gelmiştir. Ermenisten karşısında boyun eğmenin, ABD ve AB'nin dümen suyunda gitmenin adı AKP iktidarıdır. AKP'nin bundan sonra vaat edebileceği tek şey yoksulluk, cepheleşme ve etnik temelde ayrışmayla yaşlanacak kavga ve bölünmedir. 

TÜRKİYE'NİN ATEŞE ATILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Milletimiz AKP ile hesaplaşacaktır. Seçimler hayati bir fırsat ve milli birliğimizi belirleyecek çok önemli bir dönüm noktası olacaktır. Halkımız bir vicdan muhasebesi ile tercihini verecektir. Türkiye'nin geleceğinin ateşe atılmasına sessiz kalmayacağız. Seçim beyannamemizi ana hatlarıyla açıklamadan önce şunları ifade etmek istiyorum; siyasetin kirlenmesinin başta gelen durumlarından biri de bu marazlı durumdur. 

BAŞBAKAN SİYASİ KAPKAÇÇILIK YAPIYOR

Başbakan'ın siyasi künyesine siyasi kapkaççılık da eklenmiştir. Başbakan 2023'e yürüyoruz sözüyle iki seçimi de çantada keklik olarak görmektedir. Siyasi sermayesi tükenen Başbakan Erdoğan'ın bizim 2002 yılındaki planlarımıza sarılması tesadüf değildir. Bu siyasi kapkaççılık ve AKP iktidarının bitişinin tescili olmuştur. MHP'nin çok önceden açıkladığı projeleri sahiplenmek olduğu açıktır. Başbakan ve partisinin siyasi kapkaç geçmişine bakıldığında bu duruma pek de yabancı olmadıkları ortadadır. 

2023 HEDEFİNİ İLK BİZ AÇIKLADIK

Amacımız Türkiye'yi her bakımdan bölgesinde güç merkezi haline getirmektir. Önce bölgesel güç ardından da küresel güç olması gerçekleştirilecektir. Ekonomide dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacağız. Gerçek anlamda demokratik hukuk devletine kavuşmak ve yargı bağımsızlığını sağlamak, temiz toplum anlayışını hakim kılmak, siyasi ahlakı hakim kılmak, üretim kapasitesini, sanayi altyapısını dünya standartlarına çıkartmak, kayıt dışı ekonominin kaldırılması, doğal kaynakların en rasyonel şekilde düzenlemek, gelir dağılımındaki adaletsizliği gidermek, İşsizlik ve yolsuzluğu ortadan kaldırmak ve bilgi Toplumu hedefini tamamlamaktır. Bu hedefleri gerçekleştiren Türkiye kronik sorunlarını çözmüş, terörün kökünü kazımış, etnik bölücülüğü kazanmış, içeride güvenli, dışarıda onurlu bir ülke olacaktır. 

Türkiye merkezli ve başkent odaklı bir siyaseti yeni bir misyon seçtik. Bu misyon başta Avrasya olmak üzere diğer mağrur milletlerin yaşamasına örnek olacaktır. 

Bunun için tek başına iktidara talibiz ve milletimizin desteğini istiyoruz. TBMM'nin 24, 25 döneminde tek başına MHP iktidarı için çok önemli bir çalışma gerçekleştireceğiz. ilk dönemde toparlanma süreci yapılacaktır. Ve bu çarpık düzene mutlaka son vereceğiz. Bu dönemde toplumsal uzlaşı sağlayan yeni bir anayasa yapacağız, terörün kökünü kazıyacağız. 

BÜYÜME HER YIL YÜZDE 7 OLACAK VE HER YIL 700 BİN KİŞİ  İSTİHDAM EDİLECEK

Ekonomide yüzde 7 büyümeyi hedefleyeceğiz. Kişi başına gelir 14 bin dolara ihracatımız 200 milyar dolara çıkacak. İkinci MHP dönemi gelişme ve atılım yılı olacaktır. Bu yıllar arasında sürdürülebilir büyüme ile ekonominin yıllık ortalama yüzde 7 büyümesini ve yıllık 700 bin kişiye iş imkanı vereceğiz. 

Kamu görevlilerinin yargılanmaları sürecini aksatan süreçler ortadan kaldırılacaktır. Yerel yönetimlerin hizmet kalitesi arttırılacaktır. 

SEÇİM KANUNU GÖZDEN GEÇİRİLECEKTİR

Türk siyasetine temiz insanların girebilmesine önem verilecektir. Siyasi ahlak yasası çıkartılacaktır. Milletvekili dokunulmazlığı kaldırılacaktır. Yüze divan yetkisi ve görevi yargılanmanın bağımsız ve ihtisas sahibi mahkemeler tarafından yapılanmasının önü açılacaktır. Siyasi partiler ve seçim kanunu gözden geçirilecektir. 

ASLA SİYASİ AF ÇIKARILMAYACAKTIR

Kanlı terör ve etnik bölücülük bir beka sorunudur, terörün kökü kazınacak ve Türk milleti mutlaka bu beladan kurtulacaktır. Terörle müzakere değil mücadele anlayışını esas alacağız. Terörün ortaya çıkmasının nedenlerinin ortadan kaldırılması için gerekli adımlar atılacaktır. GAP projesi en öncelikli stratejik projemiz kararlılıkla tamamlanacaktır. Ülke toprakları dışındaki ve ülkemizi tehdit eden teröristlerle mücadele konusunda uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde gereken bütün adımlar atılacak ve asla siyasi af çıkarılmayacaktır. 

Lider ülkeler arasında yer almak için bölgesel barışa katkı sağlayacak bir dış politika izleyeceğiz. Türk dünyası dış politikamızın öncelikli hedefi olacaktır. Türkiye dışındaki soydaş ve akraba topluluklarıyla uluslararası esaslar çerçevesinde ilişkiler kurulacaktır. Kıbrıs'ta iki milletli, iki devletli politika temelimiz olacak. ABD ile ilişkilerimiz ekonomik, güvenlik kapsamında karşılıklı çıkar  ilişkisi temelinde şekillenecektir. Yeni anayasa tartışmaları 2011 seçim kampanyasının merkezine oluşturulmuştur.

UZLAŞMAYLA YENİ ANAYASA

MHP'nin bu konudaki görüşleri bellidir. Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı vardır. Demokratik bir temelde buna ihtiyacımız vardır. Öncelikli gördüğümüz temel ilkeler şunlardır: Temiz yönetim, demokrasiye aykırı modellerin ortadan kaldırıldığı, temel hak ve hareketleri kontrol altına alan esaslara ve Anayasa'nın ilk üç maddesindeki ilkelere bağlılığı esas alacağız. MHP, cumhuriyetin temel nitelikleri gibi değerleri kaçınılmaz olarak kabul eder ve bunların uzlaşma adı altında tartışılmasına karşıdır. 

TÜRKÇE DIŞINDA BAŞKA BİR DİLDE EĞİTİM OLMAYACAK

Türkçe'den başka dilde anadilde eğitim verilmesine, özerk bölgeler sistemine geçilmesine zemin hazırlayacak hususları hiç bir şekilde tartışma konusu yapılmayacak ve bunlara sonuna kadar karşı çıkılacaktır.

Ekonomik programımızın temel hedefi istihdamı arttırmak gelir dağılımını arttırmak, üretimin ithalata bağımlılığını azaltmak, kırılganlığı azaltmak, kamu ve özel sektör dış borcunu sürdürülebilir bir seviyeye çıkartmak. Enflasyon 5 yıl içerisinde yüzde 5'in altına çekilecektir. Vergi gelirlerinin arttırılmasıyla faiz oranlarındaki oran düşürülecektir. Serbest piyasa kuru kabul edilecektir. 

Vergi indirim ve kolaylıklarını öngören bir program hayata geçirilecektir. Vergide adalet sağlanacaktır. Kayıt dışılıkla etkin bir mücadele yürütülecektir. 

ÖZELLEŞTİRMELER ŞEFFAF YAPILACAK

Köprü ve otoyollar gibi alanlar özelleştirilmeyecektir. Özelleştirilmeler şeffaf bir şekilde yapılacaktır. Ekonomi bakanlığı kurulacaktır. Bankacılık, Sermaye Piyasası, Haberleşme, Tarım, İlaç piyasalarının denetlenmesi için kurumlar oluşturulacaktır. 

Okul öncesi eğitimde sisteme katılarak zorunlu temel eğitim süresinin arttırılması hedeflenecektir. Türkçe dışında hiç bir ana dilde eğitim yapılmayacak ve Türkçe'nin doğru öğretilmesi için çalışmalar yapılacaktır. YÖK, düzenleme, yönlendirme ve planlamadan sorumlu olmak üzere yeniden yapılandırılacaktır. Üniversiteye giriş sınavı kaldırılacaktır. Üniversiteye geçiş sisteminde ayrı bir sistem esas alınacak.

VAKTİNİZİ ALIYORUM AMA İKTİDAR OLMAK KOLAY DEĞİL

Vaktinizi alıyorum ama tek başına iktidar olabilmek o kadar kolay değil.

HİLAL KART DAĞITACAĞIZ

Her yıl 700 bin kişiye istihdam sağlanacaktır, her aileden en az bir kişiye iş imkanı verilecektir. Bu yardım da en az asgari ücretin yarısı kadar olacaktır. Bu yardım kadına verilecektir. Asgari ücret arttırılacaktır. Muhtaç ailelere temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Hilal Kart ile harcama kartları verilecektir. Bu kartlar sadece ikamet edilen ilçe ve esnaftan yapılacak alışverişte gerçekleştirilecektir. Yoksullara devlet tarafından yapılan yardımlar arttırılarak sürdürülecektir. 

YAŞLILIK AYLIĞI YÜKSELTİLECEK

Kullanılmayan kamu arazileri işsiz vatandaşlara ücretsiz verilecektir. Konutu olmayan muhtaç kesimlere konut sağlanacak konut sağlanamadığı zaman da kira yardımı yapılacaktır. Yaşlılık aylığı 250 liraya yükseltilecektir. Yaşlıların sağlık hizmetlerine kolay ulaşması sağlanacaktır. Yaşlısına bakmakla yükümlü olanlara sosyal bakım yardımı yapılacaktır.

İşe alınan her işçi için avantajlar sağlanacaktır. Çalışanların ücretlerini sadece enflasyon oranlardaki artış oranında değil ekonomik büyüme oranında artış sağlanacaktır. Ücretlilerin gelir vergisi oranı kademeli olarak yüzde 10'a indirilecektir. 

DAİMİ OLMAYAN ÖĞRETMENLER DAİMİ KADROYA ALINACAK

Daimi olmayan kadrolarda görev yapan öğretmenler kadroya geçirilecektir. Eğitime hazırlık ödeneği teşvik edilecektir. 

Emeklilere her yıl bir defa Eylül ayı içerisinde kışa hazırlık yardımı tutarında bir maaş ikramiye verilecektir. Ekonomik büyümenin refah artışı da emekli maaşlarına yansıtılacaktır. 

Tarımsal destekler kademeli olarak GSYH'nin yüzde 1.5 oranına çıkartılacaktır. Besi hayvanlarının desteklenmesi amacıyla yüzde 50 oranındaki destek sağlanacaktır. Küçük çiftçilerin desteklenmesi amacıyla desteklenmeler artacaktır. 

Esnaf ve sanatkarlarımız ve korucularımıza Sosyal Güvenlik Kesintisi Primi kesintisi kaldırılacak. KOBİ'lerin üretimin devamlılığı için vergi oranlarında indirim yapılacaktır. KOSGEB kaynaklarından faizsiz yararlanmaları sağlanacaktır.

Engelli vatandaşlarımız için yapacaklarımız:

Öncelikle işe yerleştirilecekler, engelli aylığı 450 TL'ye çıkartılacaktır. İlköğretime ve ortaöğretime devam eden her öğrencinin annesine verilen yardım 50 tl arttırılacaktır. Hanımlara dönük beceri kazandırma kursları arttırılacaktır. Koruyucu aile hizmeti özendirilecektir. Yaşları ne olursa olsun, boşanan ya da evlenmeyen kızların sağlık yardımlarından yararlandırılması sağlanacaktır. 

Öğrencilere ilköğretim süresince beslenme desteği verilecektir. Çağdaş standartlarda barınma hizmeti sağlanacak hiç bir öğrenci barınma sorunu yaşamayacaktır. 

Şehit yakınlarına üniversiteye giriş sınavında kontenjan sağlanacaktır. 

İstihdam üzerindeki Sosyal Güvenlik ve vergi yükü kademeli olarak azaltılacaktır. 

VAATLERİMİZİN TOPLAM MALİYETİ 73 MİLYAR 570 MİLYON TL

Özel iletişim vergisiyle abonelerde alınan vergi kademeli olarak kaldırılacaktır. MHP dürüst ve namuslu siyaseti ilke edinmiş bir siyasi anlayışın temsilcisidir. Vaatlerle ümit karaborsacılığı yapan diğer partilerle farkımız budur. Mali kaynaklar her yönüyle hesaplanmış ve karşılığı belirlenmiştir. Sözümüz Milliyetçi Hareket Sözüdür. Programlarımızın kaynağı da ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Toplam maliyeti 73 milyar 570 milyon TL olarak öngörmekteyiz. 9 ana başlıkta toplanmaktadır. 

9 maddelik bir gelir tablomuzla bunları elde edeceğiz. Kayıt dışının kayıt altına alınmasıyla 23 milyar liralık gelir elde edilecektir. 

SEÇİM İTTİFAKI SÖZ KONUSU DEĞİL

MHP'nin yükselen ülke Türkiye vizyonu için ortaya koyduğumuz vaatler ana hatlarıyla bunlardır. MHP seçimlere tek başına girecek ve hiç bir siyasi parti ile seçim ittifakı yapması sözkonusu olmayacaktır. MHP'nin güveneciği yegane yer büyük Türk milletinin temiz yüreği, eşsiz sağduyusudur. MHP'nin iktidar yürüyüşü, Okyanus Öteleri'ndeki fetvacılardan, imralı canilerinden, Brüksel'den değil büyük Türk milletidir. MHP bu güçle seçimlere tek başına girecek, milli şuur şahlanışıyla cenabı allahın izniyle muzaffer olacaktır. MHP'nin tek hedefi tek başına iktidardır. Diğer partilerle koalisyon amacı yoktur. Bizim ittifakımız sadece milletledir. Türk milleti bu sese kulak verecektir. Sesime kulak ver Türkiye, sesime ses ver Türkiye... Türkiye ayağa kalkarak bu çağrımızı karşılıksız bırakmayacak. Türkiye tek yürek ve tek nefes olacaktır. Çekilen çilelerin, kul ve yetim hakkına el uzatmanın ahı, etnik bölücülüğün vebali Başbakan Erdoğan'ın yakasına yapışacaktır. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Karar ve kader anı gelmiştir. Adres MHP'dir. Bugün MHP saflarını alacak çok değerli şahsiyetlerin aramıza katılması büyük mutluluk vesilesidir. Uzun yıllar Özel Kuvvetler Komutanı olarak başarılı görevler yapan Türk milletinin büyük sevgisini kazanan sayın Engin alan, siyaset dünyasında çok değerli emekleri geçen Murat Başeskioğlu ve Bahattin Şeker, Eski Türk Tarih Başkanı Yusuf Halacoğlu, sayın Ümit Özdağ, Demokrat Parti eski Genel Başkan Yardımcısı Cem Kılıç, Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Profesörü Hasan Tunç, Antalya bağımsız milletvekili Yusuf Ziya, eski futbolcu Saffet Sancaklı. 

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir