taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5816
Euro
7.2517
Altın
1620.32
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.723
Bitcoin
41753.01
fuzulev

Bahçesinden yol geçen okul

Ordu’nun Fatsa ilçesi Kösebucağı Mahallesi'nde bulunan ilkokul ve ortaokulun bahçesinden geçen yol, öğrenciler ve velileri tedirgin ediyor.


Whatsapp ile paylaş
Bahçesinden yol geçen okul

 fscvs

Okul bahçesinin olmaması nedeniyle teneffüs saatlerinde yolda vakit geçiren öğrenciler, idareci ve öğretmenleri de zor durumda bırakıyor. Okul binalarının oldukça eski olduğunu belirten öğrenciler, yeni bir okul ve okul bahçesi yapılmasını istediklerini dile getirdiler.

"BAHÇEDE OYUN OYNAYAMIYORUZ"

Rahatça oyun oynayamadıklarını belirten öğrenciler, “Oyun alanımızın içinden mahalle yolu geçiyor. Bazı sürücüler o kadar hızlı gidiyor ki bizler için tehlikeli oluyorlar. Oyun ortamımız maalesef bizler için müsait olmuyor. Yetkililerden bu sorunumuzun çözülmesini istiyoruz. İlla bir arkadaşımıza araba mı çarpsın? Okuldaki öğretmenlerimiz bizler için çok dikkat ediyorlar. Bizler de çok dikkat ediyoruz ama yetkililerin de bu çağrımıza kulak vermesini istiyoruz” dediler.

Bahçesinden yol geçen okul

 

"BİNA TAHSİSİNDEN SONRA ARAÇLAR GEÇMEYECEK"

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise, “Kösebucağı İlk ve Ortaokulu'na taşımalı sistemle öğrenci gelerek eğitimleri gerçekleşiyor. Mevcut binanın okul bahçesi eğitim-öğretim anlamında çok verimli bir alan teşkil etmiyor. Yolun karşısında bulunan kapatılmış belediye binası için gerekli girişimler yapıldı. Bu binanın tahsisi yapıldıktan sonra okulun önünden araçlar geçmeyecek” dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir