taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7363
6.3525
1471.08
106846.18
271.494
47302.43

Bakan Akar Gökbey'in turboşaft motorunu test etti

Bakan Akar, Eskişehir'de TEI tarafından geliştirilen Gökbey helikopterine güç verecek, TS1400 turboşaft motorunun testini yaptı.

AA | 28.01.2019 - 20:40..
Whatsapp ile paylaş
Bakan Akar Gökbey'in turboşaft motorunu test etti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Eskişehir'de, TUSAŞ Motor Sanayii AŞ'nin (TEI) geliştirdiği Gökbey genel maksat helikopterine güç verecek, TS1400 turboşaft motorunun testini gerçekleştirdi.

Bakan Akar Gökbey'in turboşaft motorunu test etti

BAKAN AKAR'DAN ZİYARET

1'inci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü'nde düzenlenen Stratejik İşbirliği Anlaşmaları İmza Töreni'ne ve TOBB Savunma Sanayi Meclisi Toplantısı'na katılan Akar, daha sonra beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ile TEI'nin Eskişehir Yerleşkesi'ni ziyaret etti.

Bakan Akar Gökbey'in turboşaft motorunu test etti

Basına kapalı gerçekleştirilen ziyarete ilişkin TEI'den yapılan açıklamaya göre, TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Akşit'in bilgilendirme toplantısının ardından Akar ve beraberindeki heyet, tesisi gezdi. Heyet, ANKA'ya güç veren PD170 turbodizel havacılık motoru ve bu motorun bir üst versiyonu olan PD222 motorunun testlerini izledi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TEI'yi ziyaret etti VİDEO

MOTOR BAŞARIYLA TEST EDİLDİ

Gökbey helikopterine güç verecek TS1400 turboşaft motorunun testini gerçekleştiren Bakan Akar, çalışanları tebrik etti.

Bakan Akar ve beraberindekiler, TEI'nin ardından Eskişehir Valiliği'ne de ziyaret gerçekleştirdi. Burada Valilik şeref defterini imzalayan Akar, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak ile basına kapalı görüşme yaptı.

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir