taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Bakan Elvan'dan internet düzenlemesi açıklaması

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, internet düzenlemesi hakkında değerlendirmede bulundu.


Whatsapp ile paylaş

Bakan Elvan'dan internet düzenlemesi açıklaması

Bakan Elvan'dan internet düzenlemesi açıklaması

Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, internet düzenlemesi hakkında yaptığı açıklamada, "İçerik saklanmayacak, gerekirse yeni düzenleme yapılacak." dedi.

ENDİŞELERİ GİDERMEK ADINA AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Gül'ün internet düzenlemesine ilişkin kararını 7 gün içinde vermesi gerekiyor. Bu arada bir açıklama yapan Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan takdirin Cumhurbaşkanı'na ait olduğunu belirterek endişeleri gidermek adına yeni düzenlemeler yapabileceklerini vurguladı.

SAKLANAN TRAFİK BİLGİLERİNİ AÇIKLADI

Mecliste konuşan Elvan, kullanıcıların internet trafiğiyle ilgili bilgilerinin iki yıl saklanması konusunun "Eğer bir yanlış anlama varsa ikinci düzenleme yapabiliriz. Yönetmelik olur başka şey olur, bakacağız" dedi. Elvan, cep telefonlarında detay bilgi istendiğinde aranan numaralar, konuşma süresi gibi 3-4 temel bilgi verildiğine dikkat çekerek "Saklanan trafik bilgileri bundan ibaret olacak" dedi. Amaçlarının internetin daha sağlıklı kullanımını temin etmek olduğunu savunan Ulaştırma Bakanı, özel yaşamın gizliliği ve kişi haklarının ihlali, hakaret gibi durumlarda engellemenin birçok ülkede uygulandığına da dikkat çekti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir