taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7309
Euro
7.2832
Altın
1622.25
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.893
Bitcoin
45627.02

Bakan Elvan'ın internet düzenlemesi açıklaması

Lütfi Elvan, internet düzenlemesine ilişkin yasa konusunda, "Takdir Cumhurbaşkanınındır" dedi.


Whatsapp ile paylaş

Bakan Elvan'ın internet düzenlemesi açıklaması

Bakan Elvan'ın internet düzenlemesi açıklaması

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Bulgaristan Ulaştırma Bakanı Danail Papazov ile Bakanlık toplantı salonundaki görüşmesi öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'un, "İnternet yasası ile ilgili bir iki sorun var, üzerinde çalışıyoruz'' şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Elvan, "İnternet yasası ile ilgili takdir Cumhurbaşkanınındır" dedi.

"SORUN ÇÖZÜLDÜ"

Başka bir soru üzerine, Bulgaristan ile karayolu taşımacılığına yönelik geçici sorun yaşandığını ifade eden Elvan, "Ama sağduyu hakim oldu ve sorun çözüldü. Bugünkü görüşmede çok kapsamlı olarak başta karayolu taşımacılığı olmak üzere ulaşım sektörünün diğer modlarında ve iletişim haberleşme alanında neler yapabiliriz, ilişkilerimizi nasıl ve ne şekilde güçlendirebilirizi tartışacağız. Ben de bu konuda olumlu kanaate sahibim. İnşallah iki ülkenin ilişkilerini güçlendirecek alt yapıyı bugünkü toplantıda oluştururuz" diye konuştu.

"SABOTAJ OLABİLİR, ARAŞTIRIYORUZ"

TÜRKSAT 4A uydusunun sinyallerinde herhangi bir sorun olup olmadığı sorusu üzerine Elvan, uyduyla ilgili herhangi bir problemin olmadığını söyledi. Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattının açılış tarihiyle ilgili soru üzerine Elvan, çalışmaların devam ettiğini belirtti. Elvan, şöyle devam etti: "Özellikle tellerin kesilmesi gibi bir problemle karşılaştık. Bununla ilgili Kocaeli ve Sakarya valilikleri gerekli soruşturmaları sürdürüyor. Çalışmalarımız devam ediyor. Bizim de hedefimiz biran evvel İstanbul'u Ankara'ya yüksek hızlı trenle bağlamak. Bu ay gibi bir açıklama yapmadık ama hızlı trenle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz, şu ana kadar bir aksama söz konusu değil. Birkaç lokal alanda özellikle çekilen hatların birileri tarafından kesilmesi problemiyle karşı karşıya kaldık. Daha doğrusu kabloların gece geç saatlerde kaçak olarak kesilmesiyle ilgili. Sabotaj olabilir, araştırıyoruz. Bu çalışmalarımıza engel teşkil etmiyor. Herhangi bir problemimiz yok.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir