taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7053
Euro
7.3409
Altın
1584.46
Borsa
89085.13
Gram Altın
341.942
Bitcoin
43268.13

Bakan Kılıç: TÜRKSAT 4A'dan sinyal gelmeye başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, TÜRKSAT 4A uydusundan sinyal aldıklarını belirtti.


Whatsapp ile paylaş

Bakan Kılıç: TÜRKSAT 4A'dan sinyal gelmeye başladı

Bakan Kılıç: TÜRKSAT 4A'dan sinyal gelmeye başladı

Birtakım açılış ve bakanlık ziyaretlerini yerinde incelemek için Samsun'a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Canik ilçesindeki Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını yaptı. Açılış öncesi konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, dün TÜRKSAT 4A uydusunu uzaya fırlattıklarını ve bugün itibariyle sinyallerini aldıklarını söyledi.

"HSYK MECLİS'TEN GEÇTİ"

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) yasasının bugün Meclis'ten geçtiğini belirten Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Bu sabah saat 10.00 sıralarında TBMM'de Genel Kurul'unda çalışan milletvekili kardeşlerimiz HSYK'nın yapısını daha ileriye taşıyacak olan, daha iyi hizmet, yerinde hizmet görevini yapmakla yükümlü olacak olan HSYK yasasını meclisten geçirdi. Ondan dolayı bugün şu anda aramızda değiller" dedi.

"OY REKORUNU KIRALIM"

30 Mart günü Türkiye Cumhuriyeti tarihinin oy rekorunun kırılmasını istediklerini ifade eden Bakan Kılıç, "Bizlerin buradaki birliği ve beraberliği 30 Mart günü sandıkları yakın ampulleri dediğimizde yakacaksınız, bunu biliyorum. 30 Mart akşamı Canik ilçesinde Osman Genç, Samsun'da Yusuf Ziya Yılmaz ama hepsinden önemli Samsun'da AK Parti, Samsun'da AK Parti hizmetlerinin tekrar ve yeniden devam etmesi, bu milletin en üst seviyede hizmet görmesi için yapacağınız hizmetler dolayısıyla sizlere şimdiden teşekkür ediyorum. AK Parti kadrolarının ve belediyeciliğinin her zaman Türkiye'de hizmet etmesi sizler en büyük teminatısınız. Çünkü sizler Türk milleti olarak her zaman çok büyük veraset sahibisiniz. Sizlere oynanmak istenen oyunu her zaman gördünüz. Bugün sizlerin karşısında sizlerden oy istemek için durmuyoruz. Seçimin kimin tarafından alınacağı zaten belli. Bugüne kadar yaptığınız çalışmaları az biraz daha fazla yaparak Türkiye Cumhuriyeti tarihinin oy rekorunu kıralım. Destek rekorunu kıralım. Şuanda sizlerin bağrından çıkmış olan ve sizlerle beraber yürüyen AK Parti'nin yani sizlerin AK Partisi'nin beraber olduğunuzu göstermenizin en büyük zamanıdır" diye konuştu.

"BİZ UZAYA UYDU FIRLATMAK PEŞİNDEYİZ, BAZILARI ESKİ GÜNLERİ YAKALAMA PEŞİNDELER"

TÜRKSAT 4A'yı dün uzaya fırlattıklarını bugün ise sinyallerini aldıklarını belirten Bakan Kılıç, "Dün TÜRKSAT 4A uydumuzu uzaya fırlattık. Bugün itibariyle sinyalleri geliyor ve çalışıyor. Fakat bu çalışmaların sizler nezdinde bilinmesi çok önemlidir. Hizmet yapmak için, ülkenizi ileriye taşımak için bir hayaleniz olacak. Bu hayalleri kurabilmeniz lazım ki onların peşinden koşabilesiniz. Biz uzaya uydu fırlatmak peşindeyiz, bazıları eski günleri yakalama peşindeler. Farkımız buradadır. Bizler hep ileriye bakıyoruz. Bizler 'her zaman ve her şart altında bu millete nasıl daha fazla hizmet edebiliriz, bu milleti ileriye daha nasıl taşıyabiliriz, gençlerimizin önünü daha nasıl açabiliriz, özgüvenlerini nasıl arttırabiliriz' biz bunun peşindeyiz. Bu millet her zaman ve her şartta ileriye gitti ve yürüdü. Ama bu projeler bazı çevrelerin işine gelmiyor. Recep Tayyip Erdoğan'ın dik duruşu bazılarının işine gelmiyor. Ne yapacağız, itibarsızlaştıracağız. Samimi olan, yüreğini ortaya koyan, gece gündüzünü ortaya koyan ve sizlerin arasında koşan bu kadroları lekelemek için atılan çamur tutmaz. Çünkü sizler neyin gerçek olduğunu, neyin yanlış olduğunu gayet iyi biliyorsunuz. İnanıyorum ki 30 Mart günü bunların cevabını vereceksiniz" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Bakan Kılıç, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş Canik Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Canik SKM açılışının hemen ardından partililer ve vatandaşlar Canik SKM'ye girmek isterken kısa süreli izdiham yaşandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir