taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.33955
6.09215
1218.99
93759.08
209.676

Bakan, Komutan ve Emniyet Müdürü Lice'de

Süleyman Soylu, Yaşar Güler ve Selami Altınok, terör operasyonlarının sürdüğü Lice'ye giderek incelemelerde bulundu.

DHA | 09.03.2017 - 09:19..
Bakan, Komutan ve Emniyet Müdürü Lice'de

Diyarbakır ve Bingöl illerinde 5 Mart günü başlatılan son yılların en büyük operasyonu devam ederken, PKK'lılara yönelik düzenlenen operasyonunun merkezi olan Lice'ye dün gece İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ve Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

OPERASYON HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Bakan Soylu ve beraberindekilere, operasyon merkezinde operasyon ile ilgili bilgiler verildi. Bakan Soylu ve yanındakiler yine gece Diyarbakır'dan ayrıldı.

Bakan, Komutan ve Emniyet Müdürü Lice'de

19 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

TSK, 7’nci Kolordu Komutanlığı sorumluluk sahasında bulunan Diyarbakır’ın Lice ilçesi ve 8’inci Kolordu Komutanlığı sorumluluk sahasında bulunan Bingöl’ün Genç ilçesi kırsalında devam eden terörle mücadele operasyonunda 9 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Operasyonda etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısının ise 19 olduğu belirtildi.

Operasyon kapsamında icra edilen arama-tarama faaliyetleri sonucunda bir adet M-16 piyade tüfeği, 4 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, bir adet tabanca, 37 adet muhtelif şarjör, 835 adet muhtelif çapta fişek, bir adet ses kayıt cihazı, bir adet sırt telsizi, 2 adet keskin nişancı dürbünü ve muhtelif sayıda tıbbi malzeme ele geçirildiği kaydedildi.

Diğer yandan, bombalı saldırılarda kullanılmak üzere çalıntı bir araç ve bir motosikletin ele geçirildiği, tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcının ise imha edildiği ifade edildi.

"MİLLETİMİZ BÜYÜK BİR FERAHLIK DUYACAK"

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapılan ziyaretin ardından yapılan açıklamada; "Güzel işler yapıyorlar. Bunları buradan silmeye kararlıyız ama daha yeni başladık. Hele önümüzdeki günlerde olanları duydukça başta şehit ailelerimiz olmak üzere bu millete, bu ülkeye zarar verenlerden şu gönlü daralan, sıkışan bütün milletimiz büyük ama büyük bir ferahlık duyacaktır. Kararlıyız, kararlılığımıza aynı şekilde devam edeceğiz" diye konuştu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)