taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3709
6.1325
1225.85
92151.72
211.65

Bakan Kurum: Konya’da alt gelir grubuna konut yapılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya’da alt gelir grubu için konutlar inşa edileceğini müjdeledi.

İHA | 05.08.2018 - 16:29..
Bakan Kurum: Konya’da alt gelir grubuna konut yapılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya Valiliğini ziyaret etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ile Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın da yer aldığı ziyarette anı defterini imzalayan Bakanlar, Vali Yakup Canbolat ile bir süre görüştü.

Ziyaret sonrası konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya’da Bakanlığının üstleneceği projeleri açıkladı.

Bakan Kurum: Konya’da alt gelir grubuna konut yapılacak

"400 EYLEMİN BİR KISMINA 100 GÜN İÇİNDE BAŞLAYACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni sistemin ilk 100 günlük icraat programında Çevre ve Şehircilik Bakanlığının da 41 icraatı olduğunu hatırlatan Bakan Kurum, “Bu icraatlarda yeni hükümet sisteminde açıkçası hızlı hareket etmek, hızlı karar almak, bir şirket mantığında işleri yürütmek istiyoruz. Buna ilişkin tüm Türkiye’de projelerimiz var, projelerde Konyamız da var. İnşallah bunu yerel yönetimlerimizle, valiliklerimiz ile birlikte el birliğiyle tamamlayacağız. Kentsel dönüşüm, millet bahçeleri, çevre projelerimiz, ulaşım projelerimiz, 400 tane eylemimiz var. 100 gün içerisinde bunların bir kısmına başlayacağız bir kısmını da tamamlayacağız. Bugün Konya’ya hem memleketimizi ziyaret etmek hem de Konya’nın sorunlarını yerinde görüp tespit etmek için gelmiş bulunuyoruz. Konya’da ziyaretlerimiz olacak. Bizimle birlikte, bize bağlı tüm genel müdürlüklerimiz ve başkanlıklarımız bize eşlik ediyorlar. Belediyemizle birlikte ortak bir toplantı düzenleyip şehrin sorunları ve bizim yapmamız gereken neyse tespitlerini yaparak inşallah çözümünü de aynı gün içerisinde sağlayıp hızlı bir şekilde milletimizin hizmetine sunmak için çalışmalar yapacağız. Şehrimizde bundan önceki başkanlarımız, siyasetçilerimiz, valilerimiz gereken herşeyi yaptılar. Konya şehircilik anlamında gecekondusu olmayan düzenli bir şehir. Biz de aldığımız bayrağı en yukarıya nasıl taşıyabiliriz bunun çabası içerisinde olacağız.” dedi.

Bakan Kurum: Konya’da alt gelir grubuna konut yapılacak

"ALT GELİR GRUBU İÇİN KONUTLAR YAPILACAK"

Bakan Murat Kurum, Konya’da dar gelirlilerin ev sahibi olabilmesi için yeni konutlar üretileceğini açıkladı. Bakan Kurum, “Konya’da alt gelir grubuna yönelik sosyal konutlarla ilgili yer çalışmamız olacak. İnşallah yakın zamanda burada bir konut üretimi yapacağız. Alt gelir grubunda vatandaşlarımız alabileceği konut çalışmamız olacak. Sanayi şehri Konya’mızda sanayi bölgemizin daha da artırılmasına yönelik neler yapabiliriz, yerinde görüşüp tespit edeceğiz ve buna yönelik planlamalar yapacağız. Atıl durumdaki hazine arazilerinin ekonomiye kazandırılması, vatandaşlarımızın buradan gelir elde etmesi anlamında yapmamız gerekenler neyse onları yapacağız. Köylerimizdeki tescil harici alanlar, mera vasfında gözüken ancak mera olmayan alanlarla ilgili çalışmaları hızlıca bitirip vatandaşlarımıza tapularını verme noktasında çalışmalarımız olacak. Ulaşımla alakalı şehrimize ciddi bir projemiz var. İnşallah onu Ulaştırma Bakanlığıyla yürütüyor olacağız. Kentsel dönüşümle alakalı çalışmaları bitirip yeni kentsel dönüşüm projelerinde yine Büyükşehir Belediyemizle birlikte işbirliği içinde tamamlıyor olacağız. 3 tane Millet Bahçemiz var. Birini 100 günlük program dahilinde açmayı planlıyoruz. Oraya ilave yapılabilecek yatırımlar neyse ilave yatırımları da yine en kısa zamanda yapıyoruz olacağız. Yine diğer Millet Bahçelerinin projeleri de bu sürede tamamlanacak. Süreç dahilinde onların da imalatlarına geçiyor olacağız. Millete hizmet etme adına tevazu göstererek, üretmek adına yapılması gereken neyse teknik eleman olarak, Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak, bir vatandaş ve hemşehriniz olarak yapılması gereken neyse bunların hepsini el birliği içinde yapmaya geldik.” diye konuştu.

"KONYA ŞEHİR HASTANESİNİ 2019'UN SONUNA YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ"

Ziyaret sonrası konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise, Konya Şehir Hastanesini 2019 yılı sonuna açmayı planladıklarını söyledi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir