taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7322
Euro
7.3216
Altın
1663.3
Borsa
94146.24
Gram Altın
360.002
Bitcoin
48568.06

Bakan Mark Harper çalışanı vizesiz çıkınca istifa etti

İngiltere Göçmenlik Bakanı Mark Harper, evinde çalışan kadın temizlikçisinin ülkede vizesiz kaldığını öğrendikten sonra bakanlık görevinden istifa etti.


Whatsapp ile paylaş

Bakan Mark Harper çalışanı vizesiz çıkınca istifa etti

Bakan Mark Harper çalışanı vizesiz çıkınca istifa etti

43 yaşındaki Bakan Harper, 2007 yılından bu yana evinde çalışan Kolombiyalı kadın temizlikçinin ülkede yasadışı kaldığını fark ettikten sonra Başbakan David Cameron'a istifasını sundu.

2012 YILINDAN BU YANA VİZESİZ KALDIĞINI ÖĞRENDİ

Bakan Harper, istifa mektubunda temizlikçiyi işe alırken pasaportunu ve Göçmenlik Bürosu'ndan verilen mektubu kontrol ettiğini daha sonra belgeleri bulamayınca çalışanının göçmenlik statüsünü öğrenmek için İçişleri Bakanlığı'na başvurduğunu bu sırada yapılan incelemede temizlikçisinin 2012 yılından beri bu ülkede vizesiz kaldığını öğrendiğini yazdı.

MARK HARPER: HAYLİ UTANÇ VERİCİ

Harper, Göçmenlik Bakanı olarak durumu daha dikkatli kontrol etmesi gerektiğini belirterek bir işveren olarak yasaları çiğnemese de bulunduğu pozisyonu diğer kişilere göre daha yüksek standartlarda tutması gerektiğini söyledi. Başbakan David Cameron'ın, Harper'ın 'hayli utanç' duyduğu bu durum yüzünden istifasını kabul etmek zorunda kaldığı belirtildi.

BAKANA 20 BİN LİRA PARA CEZASI

Independent gazetesi, göçmenlik uzmanı eski bir avukata dayandırarak verdiği haberde, Harper'ın resmi belgeleri saklamayıp vizesiz bir göçmene iş verdiği için 5 bin Sterlin (yaklaşık 20 bin TL) para cezası alabileceğini yazdı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir