taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.0603
Euro
6.5452
Altın
1609.72
Borsa
119191.83
Gram Altın
313.748
Bitcoin
61739.5

Bakan Müezzinoğlu'ndan dershane açıklaması

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, TÜMSİAD İstanbul Şubesi'nin düzenlediği toplantılı kahvaltıda yaptığı açıklamasında, dershane konusuna da değindi.

08.02.2014 - 14:59..
Whatsapp ile paylaş

Bakan Müezzinoğlu'ndan dershane açıklaması

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, TÜMSİAD İstanbul Şubesi tarafından Büyükçekmece Eser Premium Otel'de düzenlenen kahvaltılı toplantıya katıldı. TÜMSİAD Genel Başkanı Hasan Sert, AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca ile TÜMSİAD üyelerinin katıldığı toplantıda Bakan Müezzinoğlu bir konuşma yaptı.

'DERSHANE OLAYINA ASLA EĞİTİMİN MERKEZDE OLMADIĞI BİR YAPI..'

Toplantıya katılan bir katılımcının "Sayın bakanım bu dershanelerin kapatılmasının nedenini öğrenmek istiyorum. Bu konuda bir orta yol yok muydu?" şeklindeki sorusunaBakan  Müezzinoğlu, "Ben ilkokulu köyde, ortaokulu kasabamda, liseyi de Türkiye'de okudum. Dershane merkezli bir eğitim olmaz, okul merkezli bir eğitim olur. Bizde dershane merkezli bir eğitime dönüştü. Çocuklarımıza gençlerimize yazık. Cumartesi pazar, bir yarış atı gibi koşturulan çocukların ruh hali ne oluyor, anne babaların imkanları ne oluyor? Eğitimimizi daha güçlü yapmak için yeni yeni projeler geliştirelim. Ama dershaneler daha güçlü olsun dersek kendi kendimizi kandırırız. Dershane olayını asla eğitimin merkezde olmadığı bir yapıda doğru bulmadığımı ifade etmek istiyorum" şeklinde yanıt verdi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun konuşmasından satır başları;

'TÜRKİYE SAĞLIK TURİZMİNDE 1-1,5 MİLYAR İNSANA HİZMET EDEBİLECEK'

"Şehir hastaneleriyle Türkiye'nin 5 yıl sonra bölgede 1-1,5 milyar insana sağlık turizminde hizmet edebilecek vizyonu ve ufku olacak. Türkiye'de 2002'de yurtdışına giden vatandaşları sayısı yüz on bin civarında. Yurtdışına gidenler normal vatandaşlar mı yoksa imkanı olan vatandaşlar mı? olduğunun takdirini size bırakıyorum. Almanya'ya, ABD'ye veya Hollanda'ya bir sağlık tedavisi için gidildiğinde cebinde 50 bin Dolar veya 100 bin Dolar parası olmayanın gitme şansı var mıydı? Bu şekilde yurt dışına ödenen para yaklaşık 1 buçuk milyar dolardı. Peki geçtiğimiz yıl geldiğimiz nokta ne? Geçtiğimiz yıl Türkiye'ye tedavi için gelen 480 bin yabancı uyruklu vatandaş 2 buçuk milyar Dolar Türkiye'ye para bıraktı. Bu rakam Türkiye'nin yeterli gördüğü rakam değildir. Türkiye bugün sağlık turizminde alabileceği miktarın 5'de 1'ini alabiliyor. Türkiye'nin bu rakamları çok kısa bir sürede 10 milyar dolarlara taşıyabilecek bilimsel, tıbbi yetişmiş insanı ve alt yapısı var.

'GELECEĞİ VİZYONEL BELİRLEYEN BİR DÖNEME GİRDİK'

Yerel seçimlere 50 gün kaldı. Muhalefet partilerinden şehircilik anlayışımız nedir? Şehirde altyapı ve üstyapı nedir? Şehirlerde vizyon proje nedir diye bir cümle duyabiliyor musunuz?" diyen Bakan Müezzinoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Duyduğunuz tek şey, iftira, dedikodu, çamur, istikrarı bozmak ve buradan suyu bulandırarak bir taraftan milletin ümüğünü sıkmak, diğer taraftan milletin cebini hortumlayabilmek, milletin imkanlarını hortumlayabilmek. Ama Biz Ak Parti kadroları olarak milletle beraber milletin iradesinin temsilinden asla taviz vermeden milletin hak ve hukukunu inşallah 2023'teki laik olduğu muhasır medeniyet seviyesinin üzerindeki yere götüreceğiz."


YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir