taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7715
6.3588
1459.26
103972.36
270.693
50415.21

Bakan Özhaseki: Sur hariç, Cizre ve Silopi 1 yılda biter

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Güneydoğu'da terörle mücadele sırasında harap olan binaların yenilenmesiyle ilgili açıklamada bulundu.

Ajanslar | 21.09.2016 - 19:58..
Whatsapp ile paylaş

Bakan Özhaseki: Sur hariç, Cizre ve Silopi 1 yılda biter

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İzmir'de Karabağlar kentsel dönüşüm bölgesinde incelemede bulundu.

Terörle mücadele kapsamında teröristlerin bölgede zarar verdiği konut ve yapılarla ilgili bir soru üzerine Bakan Özhaseki, "Yaklaşık 13 yerde çok ciddi çukurlar kazılıp devlete kafa tutma diyebileceğimiz şeyler yaşandı. 7 bölgede bunu çok ciddi yaşadık ve devletin kudretli eli teröristlere vuruldu. Diğer taraftan da devletin şefkatli elinin orada yaşayan vatandaşlarımıza ulaştırmamız gerekiyor" dedi.

"SUR HARİÇ CİZRE,SİLOPİ GİBİ YERLERİ 1 YIL İÇİNDE YAPARIZ"

Teröristlerin vatandaşın evlerini yıktığını belirten Bakan Özhaseki, şu ifadeleri kullandı:

"Sur hariç Cizre, Silopi gibi yerleri 1 yıl içinde yaparız, vatandaşlarımıza evlerini veririz. Sur binlerce yıllık tescilli eserlere sahip, bin 200 civarı eser var bütün bunların yaşadığı bir yerde bunları gözeterek yola çıkmanız gerekiyor. Koruma amaçlı imar planları 2012 yılında çıkmış ona uymamız gerekiyor. Yoksa amacımız TOKİ'yi sokup 5 katlı evler yapmak değil. Diyarbakır evleri var aslına uygun yapmamız gerekiyor. Tarihi eserlerin yeniden yapılması kolay değil bunları dikkatli bir şekilde yapmalıyız."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir