taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.32595
6.1047
1222.6145
94570.9
209.678

Bakan Şimşek'ten İngilizce öğretmenlerine mesaj

Bakan Şimşek, namaz için gittiği camide İngilizce soru yönelttiği çocuktan cevap alamayınca İngilizce öğretmenlerine mesaj verdi.

05.07.2014 - 09:38..
Bakan Şimşek'ten İngilizce öğretmenlerine mesaj

d

Partisinin il teşkilatınca düzenlenen iftar programının ardından teravih için Yıldız Camisi'ne gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, namaz öncesinde vatandaşlarla çay içti. Bu sırada elini öpmeye gelen 12 yaşındaki Abdullah Kaya ile bir süre sohbet etti. Şimşek, çocukla konuşurken İngilizce ismini sordu, çocuğun devap verememesi üzerine İngilizce öğretmenlerine atıfta bulunarak ''Allah için ya iki yıldır eğitim görüyor'' diyerek mesaj verdi.

''İKİ YILDIR EĞİTİM GÖRÜYOR İKİ CÜMLEYİ ZOR KURDU''

Kaya'ya İngilizce ismini soran Şimşek, yanıt alamaması üzerine, "Yazık, günahtır. İngilizce öğretmenlerine mesaj veriyorum. Allah için ya, 2 yıl eğitim görüyor. İki cümleyi zor kurdu. İki yıldır İngilizce öğretim gören çocuklar bir şey öğrenememiş" diye yakındı.

''BİR ARA GEL SANA DERS VEREYİM''

Şimşek, Kaya'ya,"Bir ara gel de sana İngilizce ders vereyim de İngilizce nasıl oluyormuş görsünler" dedi. Dünya Kupası maçlarıyla ilgili çocuklarla sohbet eden Şimşek, daha sonra teravih namazını kıldı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir