taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.1131
Euro
6.6276
Altın
1663.85
Borsa
116829.39
Gram Altın
327.077
Bitcoin
60575.47

Bakan Soylu: AFAD ile iş birliği yapılan yardımları aldık

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP'li belediyelerin Elazığ ve Malatya'daki depremzedelere yönelik gönderilen yardımların engellendiği iddialarını yanıt verdi.

DHA | 28.01.2020 - 00:11..
Whatsapp ile paylaş
Bakan Soylu: AFAD ile iş birliği yapılan yardımları aldık

Sosyal medyada HDP'li belediyelerin Elazığ ve Malatya'ya depremzedeler için gönderilen yardımların engellendiğine ilişkin iddialarına, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan açıklama geldi.

"YARDIMLAR, AFAD ÜZERİNDEN ORGANİZE EDİLİYOR"

Bakan Soylu, yaptığı açıklamada yardımların AFAD üzerinden organize edildiğini belirterek, HDP'li Kars Belediyesi'nin yardımlarının kabul edildiğini söyledi. Elazığ Valiliği'nin HDP’li belediyelerin deprem yardımlarını geri çevirdiği iddiasını yalanlayan Bakan Soylu, yardımların AFAD üzerinden koordine edildiğini aktardı.

Bakan Soylu: AFAD ile iş birliği yapılan yardımları aldık

"ERGANİ BELEDİYESİ, AFAD İLE İŞ BİRLİĞİ YAPMADI"

HDP’li Diyarbakır'ın Ergani Belediyesi'ne ait yardımların, AFAD ile koordinasyon olmaksızın getirildiği için geri çevrildiğini söyleyen Bakan Soylu, Kars Belediyesi'nin yardımının ise kabul edildiğini söyledi.

"SAĞLIK VE GÜVENLİK AÇISINDAN GERİ ÇEVİRDİK"

Bakan Soylu, HDP’li Ergani Belediyesi’nin AFAD ile bir koordinasyon kurmadan yardım toplayıp getirdiğini ifade ederek, "Kriz anında sağlık ve güvenlik açısından geri çevirdik. Buna karşın HDP’li Kars Belediyesi AFAD ile iş birliği yaptığı için yardımları kabul ettik.” dedi.

HDP’li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen ise yardımları, AFAD İl Müdürlüğü ile koordineli şekilde topladıklarını ve Elazığ’a teslim ettiklerini belirtti.

Bakan Soylu: AFAD ile iş birliği yapılan yardımları aldık

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir