taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.6969
6.3083
1465.43
106805.2
268.475
43142.59

Bakan Soylu: İstanbul'da 7 DHKP-C'li terörist yakalandı

İçişleri Bakanı Soylu, İstanbul'da sabaha karşı 7 DHKP-C'li teröristin yakalandığını açıkladı.

Haber Merkezi | 26.02.2019 - 10:28..
Whatsapp ile paylaş
Bakan Soylu: İstanbul'da 7 DHKP-C'li terörist yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gaziosmanpaşa'da katıldığı bir etkinlikte yaptığı konuşmada, memleket meseleleriyle ilgili çalışmaları aralıksız yürüttüklerini söyledi.

"SABAHA KARŞI ÖNEMLİ KİŞİLER YAKALADIK"

İstanbul'da sabah saatlerinde terör örgütü DHKP/C'ye yönelik terör operasyonun gerçekleştirildiğini açıklayan Soylu, "Bugün sabaha karşı İstanbul'da polisimiz, emniyetimiz, ülkemiz için çok önemli bir operasyon gerçekleştirdi ve bu operasyonda çok önemli kişiler yakaladık. Terörle mücadelemiz, hız kesmeden devam etmektedir ve devam edecektir." diye konuştu.

Bakan Soylu, "Bu konuda gerek ülkemizin içerisinde, gerek ülkemizin sınırlarında, ülkemizin huzurunu, ülkemizin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini bozmaya yeltenen bütün unsurlarla kararlı şekilde mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Bütün terör örgütleri var; PKK/PYD, DEAŞ, DHKP/C, FETÖ... Milletimizin bize verdiği bu emanete halel getirmeden, kıymetli Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, koordinasyonunda, talimatlarıyla bunları gerçekleştiriyoruz." ifadelerini kullandı.

DHKP-C'li teröristlerin yakalandığı operasyon anı VİDEO

Bakan Soylu: İstanbul'da 7 DHKP-C'li terörist yakalandı VİDEO

"DHKP-C'NİN KIRSAL YAPILANMASINI, TÜRKİYE'DE TAMAMEN ÇÖKERTTİK"

Operasyonlarda aranan teröristlerin yakalandığını aktaran Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Milletimize musallat olan bir terör örgütü var, DHKP/CDHKP/C'nin kırsal yapılanmasını, Türkiye'de tamamen çökerttik. Kırsal yapılanmalarında, bir tek kişi kalmış değil. Özellikle Tunceli ve çevresinde yaptığımız operasyonlarla uzun yıllardan beri orada vatandaşlarımıza korku salan, orada huzursuzluk ortaya koymaya çalışanları bitirmiştik. İstanbul'da da önemli operasyonlar yapılmıştı. Şimdi İstanbul'da, emniyetimiz hakikaten çok başarılı bir operasyon yaptı. Bu sabah saat 03.00'e karşı DHKP/C'nin Türkiye sorumlusu dahil olmak üzere, bir yeşil listeden, iki gri listeden, terörden arananlar listesinden toplam 7 aranan teröristi, bir sığınakta ele geçirdik."

İçişleri Bakanı Soylu, terör ve istihbarat birimleri başta olmak üzere, İstanbul Valisi, Emniyet Müdürü ve teşkilatını başarılı operasyon için tebrik ederek, "Allah ayaklarına taş değdirmesin." dedi.

Bakan Soylu: İstanbul'da 7 DHKP-C'li terörist yakalandı
GRAFİĞİN BÜYÜK HALİNİ GÖRMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

YAKALANAN TERÖRİSTLER

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, DHKP/C terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince İdil Kültür Merkezi'nin Şişli'deki binasına operasyon yapıldı.

Operasyonda binanın üst katındaki gizli bölmelerde saklanan İçişleri Bakanlığının aranan teröristler listesindeki "yeşil" kategoride aranan DHKP/C'nin sözde genel sekreteri Ümit İlter ile "gri" kategoride aranan Emel Yeşilırmak ve İbrahim Gökçek, "silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek" suçundan aranan örgütün sözde Türkiye sorumlusu Caferi Sadık Eroğlu ile aynı suçtan aranan sözde Halkın Hukuk Bürosu sorumlusu Barkın Timtik, "kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenlemek", "yönetmek", "bunların hareketlerine katılmak", "terör örgütü propagandası yapmak", "silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek" suçlarından arama kaydı bulunan sözde halkın mühendis mimarları sorumlusu Barış Yüksel ile operasyon sırasında binada bulunan Betül Varan ve Sultan Gökçek yakalandı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir