taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3481
6.0884
1224.13
92303.46
210.977

Bakan Soylu’dan Mevlüt Bengi'nin ailesine ziyaret

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde teröristler tarafından öldürülen bakkal Mevlüt Bengi'nin Çiftlik köyünde yaşayan ailesini ziyaret etti.

DHA | 02.07.2018 - 12:56..
Bakan Soylu’dan Mevlüt Bengi'nin ailesine ziyaret

Ağrı'ya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, beraberindeki heyet ile birlikte helikopterle Doğubayazıt ilçesine geçti.

Bakan Soylu, geçen 24 Haziran'da kaçırıldıktan 2 gün sonra cesedi bir elektrik direğinde asılı bulunan 8'i kız, 11 çocuk, 6 torun sahibi Mevlüt Bengi'nin ailesini ziyaret etti.

AİLEYE BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Doğubayazıt'a 18 kilometre uzaklıktaki Ağrı Dağı eteğinde bulunan 60 haneli Çiftlik köyü Türkmen mezrasına giden Bakan Süleyman Soylu ve beraberindekiler aileye başsağlığı dileğinde bulundu.

Bakan Soylu’dan Mevlüt Bengi'nin ailesine ziyaret

Mevlüt Bengi'nin eşi Fezile, annesi Hanım, ağabeyi Musa Bengi ile görüşen Bakan Soylu, katillerin bulunması için bölgede hava destekli operasyonların sürdüğünü bildirdi.

Bakan Soylu’dan Mevlüt Bengi'nin ailesine ziyaret VİDEO

Fezile Bengi'ye Türk bayrağı hediye eden Süleyman Soylu, Mevlüt Bengi'nin çocukları ve torunlarının eğitim durumlarını sordu. Bakan Soylu, "Allah sabır versin, cennette buluştursun. Allah kötü düşünenlere fırsat vermesin inşallah, duamız odur" diye konuştu.

Bakan Soylu’dan Mevlüt Bengi'nin ailesine ziyaret

EŞİNİN KANININ YERDE KALMAMASINI İSTEDİ

Bakan Süleyman Soylu daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı cep telefonuyla arayarak Fezile Bengi ile görüştürdü. Eşinin kanının yerde kalmamasını isteyen Fezile Bengi'ye Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başınız sağolsun. Allah rahmet eylesin, sizlere sabır versin. Biz üzerimize düşeni yapacağız. Gereken yapılacak" dedi.

Bakan Soylu’dan Mevlüt Bengi'nin ailesine ziyaret

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir