taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7645
Euro
7.3639
Altın
1650.19
Borsa
93225.22
Gram Altın
358.729
Bitcoin
49242.25

Bakan Yılmaz: Siyasetçinin muhatabı yine siyasetçidir

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, bazı siyasi parti temsilcilerinin TSK mensuplarını haksız şekilde eleştirdiğini belirterek, "Öncelikle siyasetçinin muhatabı yine siyasetçidir ve siyasetçi olmak durumundadır" ifadesini kullandı.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Bakan Yılmaz: Siyasetçinin muhatabı yine siyasetçidir

yılmaz

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bazı siyasi parti temsilcilerinin TSK mensuplarını haksız şekilde eleştirdiğini belirterek, "Öncelikle siyasetçinin muhatabı yine siyasetçidir ve siyasetçi olmak durumundadır" ifadesini kullandı.

Yılmaz, "Muhalefet partilerine mensup siyasilerin, devlet geleneği ve hukuki mevzuatın bir gereği olarak, kendilerine cevap verme durumunda olmayan kişilere ve özellikle günlük siyasi tartışmalara konu yapılmaması gereken TSK mensuplarına yönelik, akla, izana ve insafa sığmayan eleştiri ve saldırıları kesinlikle doğru değildir" dedi.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN ULUSAL ÇIKARLARI

Bakan Yılmaz, "Türk milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ulusal çıkarlarını gözetme sorumluluğu sadece iktidara ait değildir. Muhalefetten beklenen, hassasiyet arz eden bu tür durumlarda, milli şuurla hareket etmek olmalıdır" diye konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir