taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6234
Euro
7.3003
Altın
1590.53
Borsa
89643.71
Gram Altın
338.195
Bitcoin
41698.45

Bakanlık anket sonucuna göre baskın iddialarını yalanladı

Maliye Bakanlığı, bir araştırma merkezinin anket sonuçlarına göre, baskın yapıldığı iddialarını yalanladı.

İHA |
Whatsapp ile paylaş

Bakanlık anket sonucuna göre baskın iddialarını yalanladı

maliye

Gezici araştırma şirketi geçtiğimiz günlerde 7 Haziran genel seçimlerine ilişkin bir anket yayınlandı. Anket sonuçlarının açıklanmasından bir gün sonra mali polis ekipleri  araştırma şirketinde inceleme yaptı.

Bugün bazı gazeteler de bu incelemelerin yayınlanan anket sonuçlarından kaynaklandığı iddia edildi. Ancak Maliye Bakanlığı yaptığı açıklamayla iddiaları kesin bir dille yalanladı.

Maliye Bakanlığı'nın yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Bugün bazı gazetelerde, bir araştırma merkezine; açıkladığı anket sonuçlarına göre, Maliye’nin baskın yaptığı iddialarına yer verilmiştir. Son derecede bilgi eksikliğiyle ve tek taraflı yapılan bu haberlerle, firma sahibinin bilinçli bir şekilde konuyu çarpıtarak, kamuoyunu yanlış yönlendirme gayretinde olduğu anlaşılmıştır.

RUTİN BİR YOKLAMA İŞLEMİ

Vergi mahremiyeti nedeniyle haberde geçen konuyla ilgili Bakanlığımızca detaylı açıklama yapılamamakla birlikte, yapılan işlem mükellefin bildirimi üzerine yapılmış rutin bir yoklama işleminden ibarettir. Her mükellef için yapılan rutin bu işlemleri vergi müfettişleri ve mali polis baskını gibi ifadelerle çarpıtarak, kamuoyunu yanlış yönlendirme ve baskıcı gibi bir algı oluşturma çabalarına daha önce de rastlanılmıştır. Kamuoyunun kafasını karıştırmaya yönelik bilinçli bu tarz çabaları esefle kınıyoruz”.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir