taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3929
6.1044
1237.71
90130.11
214.564

Bakanlık kırılmaz camlar için harekete geçti

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, vatandaşların cep telefonları için satılan kırılmaz camlara yönelik şikayetlerin ardından baskın yaptı.

Haber Merkezi | 07.12.2017 - 09:08..
Whatsapp ile paylaş

kırılmaz

Akıllı telefonların ekranlarını korumak amacıyla satın alınan kırılmaz adı altında satılan koruyucu camlar piyasadan kaldırılabilir.

ANKARA'DA DENETİM YAPILDI

İlk olarak Ankara’da başlanılan denetimlerde Bakanlığa gelen şikayetler etkili oldu.

Neredeyse her akıllı telefon kullanıcısının kullandığı bu kırılmaz adıyla satılan koruyucuların kırılması konusunda gelen şikayetler sonucunda harekete geçen Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, yaptığı denetimde çeşitli ürünlerden örnekler aldı ve test için laboratuvara gönderdi.

Ürünlerin kimyasal yapısının özellikle nikel ve kadmiyum açısından laboratuvarda incelenmesinden sonra elde edilecek sonuçlara göre toplatılma kararı alınacak ve üretimiyle ithalatı yasaklanacak.

KILIF VE EKRAN KORUYUCULAR DA DENETLENECEK

İncelenmenin hangi esasa dayanarak yapılacağı konusunda bir açıklama yapılmazken kılıf, ekran koruyucu ve diğer cep telefonu aksesuarları da artık İthalatta Risk Esaslı Denetim Sistemi‘ne dahil edildi. Bununla birlikte 1 Ocak tarihinden itibarende bu ürünler ithalat aşamasında da denetime tabi tutulacak.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir