taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Bakanlıklara ait atama kararları belli oldu

Bakanlıklarına ait atama kararları gece yarısında Resmi Gazete'de yayımlandı.

AA | 21.02.2015 - 08:55..
Whatsapp ile paylaş

başbakan

Başbakan Yardımcılığı ile Aile ve Sosyal Politikalar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Dışişleri, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Gümrük ve Ticaret, Kültür ve Turizm, Maliye, Millî Eğitim, Orman ve Su İşleri, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre Başbakan Yardımcılığına bağlı İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğüne, Bursa Vakıflar Bölge Müdürü Mürsel Sarı, Bursa Bölge Müdürlüğüne Antalya Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Emek, Adana Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ise Recep Kafes, yine aynı makama bağlı Hazine Müsteşar Yardımcılığına, Sigoratcılık Genel Müdürü Ahmet Genç atandı.

Diğer atamalar ise şu şekilde gerçekleşti:

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI

Çankırı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Salih Ağdaş, Engelli ve  Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Aylin Çiftçi ve Bakanlık Müşaviri Mustafa Can başka bir göreve atanmak üzere görevlerinden alınırken,  Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Tacettin Güneş, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına, Abdulkadir Abduşoğlu, Sivas Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne Hasan Aykut,  Denizli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, Uşak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Altın ve İzmir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, Nesim Tanğlay getirildi.

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI

Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcılığına Cemil Başpınar, Ankara Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Karaman Bilim, Sanayi ve Teknoloji  İl Müdürü Vehbi Konarılı tayin edildi.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

İş Başmüfettişliği görevlerine Hüseyin Kocapiçak ile Cüneyt Özen atandı.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI

Bakanlık Müşavirliğine, Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Bilal Curabaz getirilirken Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü I. Hukuk Müşaviri Ali  Ramazan Acar başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI

Kuzeydoğu Akdeniz Genel Müdür Yardımcılığına, Ali Murat Başçeri,  Bakanlık Müsteşar Yardımcılığına Protokol Genel Müdürü Büyükelçi Levent Murat  Burhan getirildi.

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine, aynı yerin Genel Müdür Yardımcısı Sadık Küçükgünay yeniden atanırken, Bakanlık Müşavirliği görevlerine, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür Yardımcısı Atik Ahmet Yücer ve Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı Cafer Kınanç, Şırnak İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne ise Bekir Kılıç getirildi.

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI

Bakanlık Müşavirliğine, Hakkı Ahmetbeyoğlu, Gümrük ve Ticaret Başmüfettişliğine Dursun Coşkunçelebi atandı.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Fikret Komser,Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcılığına Ramazan Çokçevik, müfettiş yardımcıları Ali ErdemYalçin ile Mustafa Çakır müfettişliğe atanırken, Muş İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Bulut ile Bakanlık Müşaviri Yalçın Kurt başka görevlere getirilmek üzere görevlerinden alındı.

MALİYE BAKANLIĞI

Diyarbakır Defterdarı Hasan Koca, Şırnak Defterdarı İbrahim Kulaoğlu başka görevlere atanmak üzere görevlerinden alındı.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne,Bülent Şahin getirildi.

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşavirliğine İlhan Umut atandı.

ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLERŞME BAKANLIĞI

Bakanlık Müşavirliğine görevlerine Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Birdal ile Mehmet Karabulut tayin edildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir