taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Balıkesir'de cami avlusunda afişli siyasete tepki

Balıkesir'in Karesi ilçesinde CHP Karesi İlçe Başkanı Yaşar Evci, AK Parti Teşkilatı'nın pilav hayrı için Solugan Camisi'nin avlusundaki ağaçlara parti afişleri asmasına tepki gösterdi.


Whatsapp ile paylaş

Balıkesir'de cami avlusunda afişli siyasete tepki

Balıkesir'de cami avlusunda afişli siyasete tepki

2'nci Sakarya Caddesi'ndeki Soluğan Camisi'nde AK Parti Karesi İlçe Teşkilatı tarafından dün pilav hayrı düzenlendi. Kazanlar dolusu pilav Cuma namazından çıkan cemaata dağıtıldı.

CEMAAT PANKARTLARA TEPKİ GÖSTERDİ

Pilav dağıtımı sırasında caminin avlusuna asılan 'AK Parti Karesi Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz' ve 'Ak Parti Karesi İlçe Teşkilatı Pilav Hayrı'na Hoşgeldiniz' yazılı iki afiş, cemaatten bazı kişilerin tepkisine neden oldu.

FOTOĞRAF SİYAH POŞETLE KAPATILDI

Afişteki Ak Parti Karesi Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz'ın fotoğrafı siyah bir poşetle kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kapatıldı. Cami avlusuna asılan iki pankartla ilgili değerlendirmede bulunan CHP Karesi İlçe Başkanı Yaşar Evci, dini siyasete alet etmenin bugün geldiği durumu gözler önüne sermek istediklerini söyledi.

'AFİŞLER CEMAATİ RAHATSIZ ETMİŞ'

Evci, açıklamasında, "Cuma namazı çıkışında AKP'lilerin düzenlediği pilav hayrında asılan afişler cemaati rahatsız etmiş. Partimize bu konuda telefonlar gelmiş. Seçim çalışmalarım sırasında beni arayanlar da oldu. Partimizin gençlik kolları üyelerine haber verdim, durumun ne olduğunu öğrenmelerini istedim. Fotoğraflarda afişlerin önünde namaz kılan cemaatin olduğunu görünce de fotoğrafları basınla payşlaştık. Dinin siyasete alet edilmesini çok yadırgadım. Biz de cuma namazına gidiyoruz, namaz kılıyoruz. Camiye gidenler yalnız AKP'liler değil. Bu kadar olmaz. Artık gına getirdiler. Yazık. Çok yazık. Söyleyecek bir şey bulamıyorum." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir