taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7723
6.57
1400.26
95768.12
260.242

Balıkesir'de kuş gribinden ölümler sürüyor

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, kanatlı hayvanlar kuş gribinden ölmeye devam ediyor.

05.05.2015 - 14:06..
Whatsapp ile paylaş

c

Edincik mevkiindeki Çinge kırsal mahallesinde görülen kuş gribi virüsü üzerine karantina tedbirleri ile kanatlı hayvanların imha ve itlafı devam ederken, virüsün çevredeki tesislere de sıçradığı öne sürüldü. Karantina bölgesi dışında bulunan bir tesiste çok sayıda tavuğun telef olduğu görüldü.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkililerinin çalışmalarını sürdürdüğü karantina bölgesine giriş ve çıkışlara izin verilmezken, jandarma ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri bölgede güvenlik tedbiri alıyor. Üreticiler büyük tedirginlik yaşarken, bazı üreticilerin iddiaları kafaları karıştırdı.

"BİR BUÇUK MİLYON HAYVAN TELEF OLDU"

Karantina bölgesi yakınındaki bazı çiftliklerin çalışanları ve üreticiler, 3 günde telef olan kanatlı hayvan sayısının ortalama 1 buçuk milyon civarında olduğunu öne sürdü.

BAZI ÜRETİM ÇİFTLİKLERİ KAPATILDI

Kanatlı hayvan ve yumurta üretim çiftlikleri ve bazı depoların kapatıldığı öğrenildi. Karantina bölgesine birkaç kilometre uzaklıkta bulunan bir bıldırcın çiftliği de kapatılıyor. Çiftlik yetkilisi, kuş gribi yüzünden bıldırcın yumurtası bile satamayacaklarını, bu yüzden çiftliği ve şimdiye kadar hiç virüs bulaşmayan hayvanlarını satmaya çalıştığını bildirdi.

Milyonlarca kanatlı hayvanın bulunduğu bölgede karantina tedbirleri uygulanmaya devam ederken, bölgedeki yetkililerden son durumla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir