taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3732
6.09465
1214.9
93296.84
210.105

Bandırma dev projelerle değerleniyor

Bandırma ilçesinde yapılması planlanan organize sanayi bölgesi ve limanı kapsayan proje Erdek, Marmara ve Gönen ilçelerine de değer katacak.

AA | 09.05.2016 - 10:26..
Bandırma dev projelerle değerleniyor

Balıkesir, Bandırma Organize Sanayi Bölgesi ve Bandırma Limanı projeleriyle İzmir ve Bursa gibi illerle yarışmayı hedefliyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, bu projeler sayesinde Erdek, Marmara Adası, Gönen ilçeleri değer kazanacağını belirterek, “Bizim şu an sunduğumuz projelerin en küçüğü 100 milyon dolar. Ufak tefek projelerle uğraşmıyoruz. Bandırma'ya düşündüğümüz proje, 20 milyar dolar yatırım çekecek. Vizyon proje bunlar. Bu projeler gerçekleştiğinde, İzmir ve Bursa gibi illerle yarışacağız” dedi.

Bandırma dev projelerle değerleniyor

"BALIKESİR ULAŞIM AĞININ KESİŞTİĞİ NOKTADA"

Balıkesir'in on yıl sonra büyükşehirler arasında söz sahibi bir konuma geleceğini belirten Uğur, “Balıkesir'i 2023 hedefleri doğrultusunda daha büyük roller üstlenmek üzere hazırlıyoruz. Konum itibarıyla Balıkesir, Marmara Bölgesi'ndeki tüm ulaşım ağının kesiştiği noktada bulunuyor. Yapımı devam eden İstanbul-İzmir Otoyolu Balıkesir'den geçiyor. Osman Gazi Köprüsü tamamlandı. Arzu ediyoruz ki 2017 yılı içinde İstanbul'dan, İzmir'e bu otoyoldan geçişler olacak. Ayrıca Çanakkale'ye yapılması planlanan boğaz köprüsü, hızlı tren hattının Balıkesir'den geçecek olması, enerji hatlarının ilimizden geçmesi konumumuzu önemli kılıyor” diye konuştu. Bandırma’nın limanı sayesinde deniz taşımacılığında bir merkez olduğunun altını çizen Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Havaalanı’nda bu yıl Ulaştırma Bakanlığı programına alındığını ve bu yıl haziran ya da temmuzda havaalanının temelini atmayı planladıklarını söyledi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)