taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Barış Dönmez cinayeti zanlısı tahliye edildi

Beyoğlu'ndaki bir barda, 10 yıl önce Barış Dönmez'in boğazı kesilerek öldürülmesine ilişkin iki sanığın yargılandığı davada, sanık Ömer Faruk Saral'ın beraatine karar verildi.


Whatsapp ile paylaş

Barış Dönmez cinayeti zanlısı tahliye edildi

Barış Dönmez cinayeti zanlısı tahliye edildi

İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, sanık Ömer Faruk Saral ile tarafların avukatları katıldı. Duruşmada son sözleri sorulan sanık Ömer Faruk Saral, 'Takdir mahkemenindir' dedi. Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık Saral hakkında kasten öldürme suçundan dava açılarak cezalandırılmasının istendiğini belirtirken,  sanığın üzerine yüklenen suçu işlediğine dair yeterli, somut inandırıcı ve kesin delil elde edilemediğinden beraatine karar verdi.

ÖLEN SANIĞIN DAVASI DÜŞÜRÜLDÜ

Heyet, diğer sanık İbrahim Biberoğlu'nun yargılaması devam ederken 3 Ocak 2012'te öldüğünü hatırlatarak, bu sanık hakkındaki davanın da düşürülmesine hükmetti. Mahkeme heyeti, verilen hükmün kesinleştiğinde dava konusu olayın gerçek faillerinin araştırılıp tespiti için İstanbul Cumhuriyet Başsavclığına suç duyurusunda bulunmasını da kararlaştırdı.

"SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİM"

Bu arada duruşmanın ardından adliye önünde açıklama yapan maktül Barış Dönmez'in annesi Fatma Ayla Dönmez, bütün duruşmalara katıldığını ifade ederek, "Sözün bittiği yerdeyim. Duygularımı hiçbir kelime anlatamaz. Bir annenin, hatta başka bir annenin çocuğu da olsa aynı acıyı aynı hüznü yaşıyoruz' diye konuştu. İlk başta adalete güvendiğini ve mutlaka sonuçlanarak iyi olacağını düşündüğünü belirten anne Dönmez, 'Fakat Türkiye'de yaşıyoruz. Son zamanlarda gördüğümüz diğer olaylarda da aynı şeyi görüyorum. Yok....Adalet ilk kollukla başlıyor, polisin görevi ele aldığı andan itibaren başlıyor. Adalet böyle bir süreç. Dosyası uygun değilse o dosyadan ne çıkaracak buradaki mahkeme...Polislerin arabalarının üzerinde hep yazar 'Halk için emniyet, toplum için adalet' ben şimdi bu ifadeye inanmıyorum" dedi.

30 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENMİŞTİ

Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, sanıkların, Barış Dönmez'in 2004'te bir barda bıçakla boğazı kesilerek ve karnından aldığı darbeyle yaralanması, daha sonra kaldırıldığı hastanede ölümünden dolayı 'kasten adam öldürmek' suçundan 24 ila 30'ar yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istenmişti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir