taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5785
Euro
7.2462
Altın
1619.75
Borsa
88059.46
Gram Altın
343.196
Bitcoin
41971.66
fuzulev

Başbakan Ahmet Davutoğlu TRT Haber'de

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TRT Haber'de Nasuhi Güngör'ün sorularını yanıtladı.

Haber Merkezi |
Whatsapp ile paylaş
Başbakan Ahmet Davutoğlu TRT Haber'de

DAVUTOĞLU

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TRT Haber'de gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

MİT Müşteşarı Hakan Fidan'ın istifasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Davutoğlu, "Hakan Fidan, Cumhurbaşkanımızın görüşlerini biliyordu. Her bürokrat gibi kendi kararını verdi" dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZIN GÖRÜŞLERİNİ BİLİYORDU

Cumhurbaşkanımız Hakan Fidan ile ilgili görüşlerini bana iletti. Ben de Fidan'a ilettim. Fidan, her bürokrat gibi kendi kararını verdi. Cumhurbaşkanımızın ifadelerinde MİT Müşteşarlığı'na ve Hakan Fidan'a verdiği önem var. "

Davutoğlu'nun konuşmalarının satır başları;

"Kamu düzeni sürecin olmazsa olmazı. Demokratik siyasetin gereği yapılmalı. Demokratik siyasetin içinde herkes her şeyi konuşabilir.

Davutoğlu: Hakan Fidan Cumhurbaşkanımızın kanaatini biliyordu İZLE

VERİLEN SÖZÜN TUTULMASINI BEKLİYORUZ

Çözüm süreci her şeyden önce silahlı mücadelenin terk edilmesi anlamına gelir. Silahların terk edilmesi; Her şeyin hukuk içinde yapılabilmesi konusunda adımlar atılmalı. 15 günde bir koordinasyon toplantısı yapıyoruz. 2013 nevruzunda verilen sözün tutulmasını bekliyoruz.

Davutoğlu'dan çözüm süreci değerlendirmesi İZLE

HERKES HER YERDE SİYASET YAPABİLMELİ

Halkın huzurunu bozacak hiçbir şeye izin vermeyiz. Siyasetin normalleşmesi için herkes her yerde siyaset yapabilmeli. Partiler toplumun bütününü kuşatan bir dil geliştirmeli. Ümit ederiz bu nevruz yepyeni bir bahar olur.Başbakan Ahmet Davutoğlu TRT Haber'de

KILIÇDAROĞLU VE BAHÇELİ DEVLET NEREDE DİYORDU

İç güvenlik paketini eleştiren Kılıçdaroğlu ve Bahçeli 6-7 Ekim olaylarında devlet nerede diyordu. Eğer 6-7 Ekim olaylarının, Gezi olaylarının acı hatıraları yaşanmamış olsaydı o paket burada olmazdı. Düzenlemelerin örnekleri AB ve ABD'de var. Bu tür uygulamalar sınır aşıldığı zaman başlar.

KEŞKE FİKİR ÜRETSE DE FAYDALANSAK

İnsanları sokağa çağırıp, kaos ortamı yaratıyor. Kılıçdaroğlu, keşke fikir üretse de faydalansak. Kılıçdaroğlu'na, insanlara sokak değil sandık çağrısı yaptım.

HAKAN FİDAN'IN İSTİFASI

Ben hiçbir zaman ayaküstü açıklama yapmam. Benim gazetelere bir demecim olmadı.

CUMHURBAŞKANIMIZIN GÖRÜŞLERİNİ BİLİYORDU

Cumhurbaşkanımız Hakan Fidan ile ilgili görüşlerini bana iletti. Ben de Fidan'a ilettim. Fidan, her bürokrat gibi kendi kararını verdi. Cumhurbaşkanımızın ifadelerinde MİT Müşteşarlığı'na ve Hakan Fidana'a verdiği önem var. "

Başbakan Ahmet Davutoğlu TRT Haber'de

PARALEL YAPI, AK PARTİ'YE YÖNELİK BİR TEHDİT DEĞİL

Türkiye'de sistemin bir yenilenmeye ihtiyacı var. Paralel yapı AK Parti'ye yönelik bir tehdit değil, devletin bütünlüğüne yönelik bir tehdit. İslam karşıtlığı konusunda ortak tavır beklemek hakkımız."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir