taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8095
6.54295
1275.805
96861.42
238.352

Başbakan Davutoğlu'ndan gelecek nesil mesajı

Türkiye Ticaret ve Sanayi Şûrası'nda konuşan Başbakan Davutoğlu, gelecek nesillerin bedel ödeyeceği kararlar almayacaklarını söyledi.

AA | 08.04.2015 - 13:48..
Whatsapp ile paylaş

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Merkezi'nde düzenlenen TOBB VIII. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şûrası'na katılan Başbakan Davutoğlu, gelecek nesillerin bedel ödeyeceği kararları almaktan her zaman kaçınacaklarını söyledi:

BEDEL ÖDETECEK KARARLAR ALMAYACAĞIZ

"Bizden sonraki neslin bedel ödeyeceği hiçbir kararı almayacağız. Bizden sonraki yöneticilerin bir şekilde ödemek zorunda oldukları mali açıklar, sosyal güvenlik açıklarına yol açmayacağız. Çünkü biz sorumluluk sahibiyiz. Bizim meselemiz geçici bir iktidar hevesi değildir. Bizim meselemiz, Türkiye'yi yeniden inşa etme meselesidir"

Başbakan Davutoğlu'ndan gelecek nesil mesajı

TEKNOLOJİ ÜRETEN NE TEŞVİK İSTİYORSA VERECEĞİZ

Türkiye'nin teknoloji üreten bir ülke olmasını istediklerini söyleyen Davutoğlu, üretim teşviklerini sürdüreceklerine işaret etti:

"Kim Türkiye'de yeni bir anlayışı, yeni bir ürünü, yeni bir teknolojiyi devreye sokarsa onun bizim başımızın üzerinde yeri vardır. Ne teşvik istiyorsa vereceğiz, ne istiyorsa yapacağız. Ama artık biz teknoloji tüketen bir ülke olmak istemiyoruz, teknoloji üreten bir ülke olmak istiyoruz."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir