taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Başbakan Erdoğan'ın Haliç Metro Köprüsü açılışı konuşması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Haliç Metro Geçiş Köprüsü'nün açılış töreninde konuştu.


Whatsapp ile paylaş
Başbakan Erdoğan'ın Haliç Metro Köprüsü açılışı konuşması

Başbakan Erdoğan'ın Haliç Metro Köprüsü açılışı konuşması

İstanbul Metrosu'nun en önemli bölümlerinden biri olan ve Marmaray ile diğer metro hatlarının entegrasyonunu sağlayacak Haliç Metro Geçiş Köprüsü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı. Açılışta konuşan Erdoğan, Kabataş'taki görüntüler ile ilgili Hürriyet ve Zaman gazetelerine çok sert ifadelerle yüklendi;

Başbakan Erdoğan'ın Haliç Metro Köprüsü açılışı konuşması

"BORAZANLAR, DENSİZLER"

Paralel Yapı 3. havalimanını ve köprüyü engellemediler mi? Bunlar 17 Aralık'ta neler yaptılar biliyorsunuz. Paralel Yapı'nın borazanları şimdi dünkü tahliyelerden rahatsız. Bu borazanların içinde AK Parti'nin kapatılmasını isteyen densizler vardı. Bunların içinde 3. Havalimanı nasıl olur, Marmaray nasıl olur diyenler var. Bunları CHP yapamaz. Onlar ne kadar engel çıkarırlarsa çıkarsınlar biz bu ülkeye hizmet etmeye devam edeceğiz. Haziran ayında sokak ayaklanması yapanlar yaktılar, yıktılar. Başörtülü kızlarımıza saldırdılar. Kabataş'taki kızımıza saldırı görüntüleriyle oynamışlar.

"ADLİ TIP RAPORLARINI NERENİZE KOYACAKSINIZ"

O amiral gemisinin bugün attığı manşete bakın. Size söylüyorum o manşetin de altında kalacaksınız. Adli Tıp raporlarını nereye saklayacaksınız. Nerenize koyacaksınız? Adli Tıp raporları ortada. Tarih sizi affetmeyecek. Tarih bu yalan yanlış yapılanları destekleyenleri de tarih affetmeyecek."

'ELLERİNDE BİRA ŞİŞELERİYLE BAŞÖRTÜLÜ BİR KADINA SALDIRANLARA SAHİP ÇIKIYORLAR'

Elinde birayla başörtülü kızımıza saldıranlarla bu paralel yapı şimdi ortak hareket ediyor. En zor zamanda başörtüsüne füruat diyen bugün yine başörtüsüne düşmanlık yapanlarla iş yapıyor.

Başbakan Erdoğan'ın Haliç Metro Köprüsü açılışı konuşması

Başbakan Erdoğan'ın Haliç Metro Köprüsü açılışı konuşması

Başbakan'ın konuşmasından başlıklar:

"BU CHP Mİ ÖRMÜŞ"

Bugün atacağımız tarihi adımla Şişhane'yi Yeni Kapı'ya bağlıyoruz. Bu açılış 45. yıl önce yapılacaktı ama biz tarihi eserlere zarar vermemek için çabaladık. İstanbul'un güzelliğine güzellik katmak için bu köprü durağını inşaa ettik. Oradaki durakla İstanbul'un güzelliğinden yararlanacak. Bugün İstanbul'da 141 km'ye çıkardık. 2019'da hedefimiz 420 km'ye ulaşmak. 10. Yıl Marşı'nda geçiyor ya "Demir ağlarla ördük" Bunlar mı örmüş. Bu CHP mi örmüş. Biz yaptık biz.

"DÜNYA HALİÇ'İ KONUŞACAK"

Bu önemli hattın İstanbul'a hayırlı olmasını diliyorum. Bu eserde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün Marmaray'ı bir kez daha kullandım. Hamdolsun rabbimize. İstanbul'da yaşayan vatandaşlarımız hala Marmara'ya binmemiş. Dünya Marmaray'ı konuşuyor. Şimdi de Haliç'teki Köprü'yü konuşacak. Japonya'da Marmaray konuşuluyor. Herkesin en az 1 kere Marmaray'ı tecrübe etmesini istiyorum. Bu geçiş köprüsünü de bir kez tecrübe etmelerini istiyorum. 

"EN BÜYÜK REFORMLARI YAPTIK"

Belediye Başkanı olduğum zamanlarda yurt dışı seyahatlerine çıktığımda oradaki gelişmişliğe baktığımız zaman hayıflanıyorduk. 15 yıl önce İstanbul ve Türkiye nasıldı? Çöplükten, hava kirliliğinden geçilmiyordu. 25 yaşındaki gençlerimiz bunu bilmez. Avrupa'ya, Japonya'ya bakıyorsunuz. 1945'te yıkılan ülkeler ülkelerini yeniden inşaa ettiler. Türkiye 2. dünya savaşına girmediği halde ilerlemede sınıfta kaldı. Londra'da Paris'te Hong Kong'ta ne varsa İstanbul'da da o olacak dedik. Cumhuriyet tarihinin en büyük reformlarını yaptık.

"GELİŞMİŞ ÜLKELERDE NE VARSA BİZDE DE VAR"

Avrupa'dan gelen işçiler bize oranın bambaşka bir dünya olduklarını anlatırlardı. Bize uçağa binmenin nasıl bir şey olduğunu anlattılar. Benim vatandaşım uçağa binmeyi bilmiyordu. 94'te göreve geldiğimizde şöyle dedik Tokyo'da, New York'ta ne varsa İstanbul'da da o olacak dedik. Hükümete geldiğimizde de bunu ülke için söyledik. İngiltere'de, Amerika'da ne varsa Türkiye'de de oalcak dedik. Benim vatandaşım artık uçağa biniyor. Göreve geldiğimizde sadece THY vardı. Şimdi 6-7 tane özel şirket var. THY dünyada 6. sıraya yerleşti. Biz 11 yılda 17 bin km yol yaptık. Batı'nın hızlı trenleri mi var. Bizde de var. Eskişehir -Ankara. Yakında İstanbul-Ankara sonra Eskişehir-İstanbul. Şimdi Ankara-Sivas hazırlanıyor. Batı'da ileri demokratik standartlar mı var? Bizde de var. Gelişmiş ülkelerde ne varsa bizde de var. Benim aziz milletim her şeyin en iyisini hak ediyor.

"CEHALET DİZ BOYU"

CHP'nin genel müdürü Türkiye düşmanı operasyoncu bir gazeteye röportaj vermiş. Türkiye kurulduğundan bu yana yani 1071'den bu yana Türkiye 1071'de mi kuruldu? Cehalet diz boyu. Ardından da bizi Ortodoğu ülkesine çevirdiniz diyor. Bunun neresini düzelteceksin. Tarih sıfır, Din Külütürü ve Ahlak bilgisi sıfır, Coğrafya sıfır, siyaset zaten sıfır. Bu CHP bizi kara trenlere mahkum ettiler.

Üniversite kapılarından almadılar. Bu CHP'nin cibiliyyetinde hayırlı işlere karşı çıkmak var. Bunlar sabah ayrı akşam ayrı konuşur. Ben Belediye'yi kimden aldım? CHP'den. İstanbul'da ne vardı çöp, hava kirliliği. CHP zihniyeti çöptür, hava kirliliğidir. Bunu bir türlü hazmedemiyorlar.

"PEYGAMBERİMİZİ KAMYONET KASASINA BİNDİRECEK KADAR AHLAKSIZLAR"

30 Mart bir milad olacak. Allah'ın izniyle kapı kapı dolaşacağız. Ekonomimize darbe vurmak istediler. Gezi olayları ve 17 Aralık darbe operasyonu aynı elin oyunudur. Her iki projede ortaktır. Elinde birayla başörtülü kızımıza saldıranlarla bu paralel yapı şimdi ortak hareket ediyor. En zor zamanda başörtüsüne füruat diyen bugün yine başörtüsüne düşmanlık yapanlarla iş yapıyor. Dün HSYK'nın yapısını değiştiren kanunu Meclis'ten geçirdik hamdolsun. Peygamberimizi Miraç'tan indirip kamyonet kasasına bindirecek kadar ahlaksız bunlar. Haziran ayından Kadıköy'de bir duvara şu yazıldı: Zulüm 1453'te başladı diye yazdılar. Bunlar bu kadar ahlaksız.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir