taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6217
Euro
7.2965
Altın
1587.35
Borsa
89643.71
Gram Altın
337.699
Bitcoin
41896.31

Başbakan Erdoğan'ın Kütahya konuşması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 4.mitingini Kütahya'da yaptı.


Whatsapp ile paylaş

Başbakan Erdoğan'ın Kütahya konuşması

Başbakan Erdoğan'ın Kütahya konuşması

Dün Sivas'ta yerel seçim startını veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün de mitinglerine devam etti. Önce Afyonkarahisar'da konuşan Erdoğan'ın bugünkü ikinci durağı ise Kütahya oldu.

Erdoğan'nın konuşmasından satırbaşları:

Başbakan Erdoğan Menderes'in bir anısını paylaşarak konuşmasına başladı. 30 Martta sadece belediye başkanlarını seçmekle kalmayacaksınız, demokrasiye sahip çıkacaksınız. 30 Martta bir istiklal mücadelesinin zaferini yaşayacağız.

MİLLETİN İRADESİNDEN RAHATSIZ OLANLAR VAR

Her icraatımıza destek verdiniz. Bundan rahatsız oalnar var. Milletin iradesinden rahatsız olanlar, milletin iradesini yok saymaya kalkıştılar.

"17 ARALIK'TA BİR DARBE GİRİŞİMİNDE BULUNDULAR"

Gezi'de başarısız olunca 17 Aralık'ta darbe girişimde bulundular. Çok enteresan bir kampanya sürdürüyorlar. Dünkü mitinglerimizi görünce rahatsız olmuşlar. Bir karalama kampanyası yürütüyorlar. Onlar Başbakanı protesto etmek için gittiler diyorlar. Kapınıza gelip bizi karalayan paralel devletin adamlarına partinizi kurun öyle gelin deyin.

"BU TUZAĞI SİZ BOZACAKSINIZ"

30 Mart'ta sadece belediye başkanı seçmeyeceksiniz.Paralel devlete, CHP'ye, MHP'ye siz cevap vereceksiniz. Bira şişeleriyle Türk bayrağı yazan gezici gençlere MHP sahip çıkıyor. CHP ve MHP kendi iradesiyle hareket edemiyor. Paralel devletin kurduğu tuzağı siz bozacaksınız.

"O VEKİLLER SİZE VE ÜLKELERİNE İHANET ETTİ"

Sizin oylarınızlar vekil olanlar başkalarının emrine girdiler. Bunlar sadece kendilerine değil, ülkelerine ve Kütahya'ya ihanet ettiler. 30 Martta bu tuzluklara, onlara emir verenlere, CHP ve MHP'ye siz ders vereceksiniz. Bu millet CHP'ye iktidar vermedi bundan sonra da vermez. Çünkü CHP'nin değerleriyle bu milletin değerleri birbirine uymuyor.

"ONLAR YALAN SÖYLÜYOR"

Size Türkiye borçlu denilirse onlar yalan söylüyorlar. Biz 11 senede 17 bin km bölünmüş yol yaptık. MHP ve CHP bizimle yarışamaz. Biz verdiğimiz bütün sözleri yerine getirdik. Biz göreve geldiğimizde Türkiye'de 26 tane havaalanı vardı, şimdi 52...

Proje noktasında sıkıntı yok. Bizim küresel ölçekte projelerimiz var. Bunlarda utanma sıkılmak yok. Kalkıp bu projeleri üretenleri yolsuzlukla suçladılar. Marmaray'ı görmüş olsalardı onu da engellerlerdi. Onlar kendilerine milliyetçi diyor ama asıl hizmet milliyetçisi biziz...

"METHİYE DOLU KİTAPLARI NEREYE KOUACAKSINIZ"

Sizde bu ülkede verdiğim hizmeti nereye koyacaksınız. Liderinizin bana gönderdiği methiye dolu kitapları tespihleri nereye koyacaksınız. İsteseniz onları teslim ederim ama.

Emniyette yargıda bir kısım yapılanmayla insanların mahremine gireceksiniz. Bunun ne vicdan, ne hukukla ne de dinle hiçbir alakası yok. Bu konuda daha fazla çalışmamış lazım.

Cumhurbaşkanın daha onaylamasdığı bir yasayı kalkıp Anayasa Mahkemesine götürürseniz. Kargalar bile size güler. Kendinizi rezil edersiniz.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir