taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6505
Euro
7.2658
Altın
1595.97
Borsa
89480.37
Gram Altın
341.117
Bitcoin
41924.47

Başbakan Erdoğan'ın Sivas mitingi konuşması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sivas'ta düzenlenen seçim mitinginde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


Whatsapp ile paylaş

Başbakan Erdoğan'ın Sivas mitingi konuşması

Başbakan Erdoğan'ın Sivas mitingi konuşması

Başbakan Erdoğan, Sivas seçim mitinginde yaptığı konuşmasında, 'Seçim mitingimize Sivas'tan başlıyoruz. 30 Mart seçimleri yeniden bir istiklal mücadelesidir, son sözü bir kez daha siz söyleyeceksiniz.' ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan: Bana da şantaj yapacaklardı - izle

'30 MART'IN STARTINI SİVAS'TAN VERİYORUZ'

İşte Başbakan Erdoğan'ın Sivas mitingi konuşmasından satır başları;

"Malatya’da hayata gözlerini yuman Sivas Valimize Allah’tan rahmet diliyorum. Sivas’ta buraya gelip de Sivas’ın bir yiğidini 2009’da hakka uğurladığımız Yazıcıoğlu kardeşimi hatırlamamak da mümkün değil. Bizi Sivas’ın suyu, toprağı çekti, Sivas’ın aşkı, sevdası, muhabbeti çekti. Bizi Sivas’taki yiğidolar çekti. Bu yüzden 30 Mart seçimlerinin startını Sivas’tan veriyoruz. Sivas’tan ya Allah bismillah diyoruz. Neden Sivas? Sivas, istikbalimizin, istiklalimizin en önemli başlangıç noktası. Ak Parti’yi kurarken Sivaslı bir ozanın dizelerini kendimize ölçü olarak aldık: Uzun ince bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece…Büyük Türkiye yolculuğuna bu aşkla, sevdayla çıktık. Onun için 30 Mart’ın startını buradan veriyorum.

'NEDEN SİVAS?'

Sivas, istikbalimizin, istiklalimizin en önemli başlangıç noktası. Ak Parti’yi kurarken Sivaslı bir ozanın dizelerini kendimize ölçü olarak aldık: Uzun ince bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece…Büyük Türkiye yolculuğuna bu aşkla, sevdayla çıktık. Onun için 30 Mart’ın startını buradan veriyorum.

'1919'DA SİVAS'TA NE DENİLDİ?'

1919’un Eylül ayında Sivas’ta Gazi Mustafa Kemal Sivas kongresini topladı. O kongre kurtuluş savaşımızın yolunu açtığı kadar cumhuriyetimizin de geleceğini şekillendirdi. 1919’da Sivas’ta ne denildi? ‘Milli sınırlar içinde vatan bölünmez bir bütündür, parçalanamaz. Manda ve himaye kabul edilemez’ dendi.

'TEK MİLLET, TEK BAYRAK VE TEK VATAN DİYORUZ'

Bugün 30 Mart seçimlerinin startını Sivas’ta verirken 95 yıl sonra bizler de o ilkeleri buradan tekrar ediyoruz. Milli sınırlar içinde tek millet diyoruz, tek bayrak diyoruz ve tek vatan diyoruz. Ve ne diyoruz; tek devlet. Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Kimse bu ülkede yeni bir devlet anlayışı içine girmesin. Bunun içine giren karşısında bizi bulur. İçerden ya da dışardan Türkiye üzerinde operasyon yapmak isteyenlere göğsümüzü siper eder, onlara gereken cevabı veririz. Düşmana ne de içerdeki haine asla eyvallah etmeyiz.

'MİLLİ İRADEYİ TESLİM ALMA HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAK'

Hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti’ni teslim alma hevesine kapılmasın. Bu millet iradesine uzanan o kirli, çirkin eller asla bu ülkede hedefine ulaşamayacaktır. Milli iradeyi teslim alma hevesleri inşallah 30 Mart ve sonrasında kursaklarda kalacaktır.

'30 MART'TA SON SÖZÜ SİZ SÖYLEYECEKSİNİZ'

30 Mart seçimleri yeniden bir istiklal mücadelesidir. 30 Mart’ta son sözü bir kez daha siz söyleyeceksiniz. 30 Mart’ta son manşeti siz atacaksınız. Milli irade hırsızlarına, manşetle hükümet kurup hükümet devirme heveslilerine, paralel yapıya sizler dur diyeceksiniz. Öyle bir cevap evrin ki tüm dünya demokrasi dersini Sivas’tan alsın.

'BARIŞ KARTALININ ADI: KUZEY, GÜNEY, DOĞU, BATI'

Barış Kartalı adını verdiğimiz bu uçaklar Türkiye’nin savunmasını daha da güçlendirecek. Bu uçakların adı Kuzey, Güney, Doğu, Batı. Ülkemizin dört bir tarafını bu barış kartallarıyla güvence altına alacağız. Mühendislerimiz, bilim adamlarımız bu büyük projede önemli birikimlerini ortaya koydu. Bundan önce de Hürkuş’u TSK’ya kazandırdık.

'DEMİRAĞ’IN KÖPRÜ HAYALİNİ CHP YOK ETTİ'

Sivaslı biliminsanı Nuri Demirağ. Bunları ben de bilmiyorudm. Çalışma yaparken öğrendim. İstanbul Boğazı’na bir köprü hayalini Sivaslı Nuri Demirağ kurmuş. Plan ve projelerini hazırlamış. O zamanki CHP zihniyeti planları, projeleri yok etmişti. Ah kardeşlerim ah bu CHP var ya bu CHP, bunların bu ülkede dikili bir ağacı yok. 2 tane köprü Boğaz’ın üzerinde vardı.

'3. KÖPRÜYÜ YAPACAĞIZ BE!'

3. Köprüyü yapmaya başladık, bunlar hoplamaya başladı. Yapacağız be. İsteseniz de istemeseniz de yapacağız. Şu anda 250 metrelik 2 kule yükseldi bitmek üzere. 4 gidiş, 4 geçiş olacak. Ortasından da tren gidecek. Nuri amcamız böyle bir adım atmış, onu mahcup etmeyiz.

'İYİ Kİ MARMARAY'I DENİZİN ALTINDAN YAPTIK'

İyi ki Marmaray’ı denizin altından yaptık ha. Buna da karşı çıkarlardı. Onlar görmeden, bilmeden bitirdik Geçen günü İstanbul’da 2 gün sis. Vapurlar çalışmıyor, köprü sıkıntı. Marmaray devreye girdi. 300 bin kişi bir günde taşındı. Geçen ay Japonya’dayım. Bu MHP’nin başındaki zat geçen gün diyor ki ‘Bu Başbakan hiç yerde gezmesini bilmez mi, hep havada dolaşıyor’ Bir de orada edep dışı ifade kullanıyor. Yok beni kulağımdan tutup alıp getirecekmiş.

'MHP’NİN BAŞKANI DA UÇAK ÖZÜRLÜ HERALDE'

Ya bu nasıl bir edeptir. Eyy benim MHP''li kardeşlerim. Bu zat size layık değil. Siz de ona layık değilsiniz. Bunlardan bir şey olmaz. MHP’nin başkanı da uçak özürlü herhalde, hiç uçmuyor.

'BAŞBAKAN’IN EŞİYLE KONUŞMASI DİNLENİR Mİ?'

CHP ve MHP’nin gündemlerinde yıkım, yavaşlatma var. Bir ülkede bir Başbakan’ın eşiyle, çocuğuyla konuşması dinlenir mi? Bu nasıl bir insanlık. Bunun ne hukukta, ne insanlıkta yeri var.

'PLAZALARDAN ATILAN MANŞETLERLE YÜRÜYORLAR'

İstanbul’da plazalardan atılan manşetlerle yürüyorlar. Manşetlere, paralel örgüte, malum işveren örgütüne vagon oluyor. Bizim gündemimizde millet var, Türkiye var. Utanmadan, sıkılmadan bazıları yolsuzluk diyor. Yolsuzlukların olduğu ülkede bunları yapabilir misiniz? 10 yılda 17 bin km bölünmüş yol yaptık. İşsizliği kontrol altında tuttuk, hatta azalttık. Yeni okullar inşa etmek var gündemimizde. Okullara teknolojik altyapı kurmak var.

'45 LİRACIK BURS VERİLİYORDU'

Biz geldiğimizde verilen burs 45 liracıktı. Şimdi beslenme yardımıyla 520 liraya çıktık. Nereden nereye…Yurtlarımızın sayısını arttırıyoruz. Eskiden yurtlarımız ranza sistemiydi, şimdi karyola sistemi. Odalarınızda mini barlarınız var mı?

'ANACIĞIM DUR BİR DAKİKA'

Anacığım dur bi dakika konuşuyorum. Buradan seni nasıl dinleyeyim. (Kendisine seslenen bir yaşlı kadına) İstedikleri manşetle çıksınlar, istedikleri tuzağı kursunlar. Bizim gündemimizde Türkiye var.

'SES KAYITLARIYLA SANDIĞI ESİR ALMAYA ÇALIŞIYORLAR'

Günlerdir koro halinde hükümetin internete sansür getirdiğini iddia ediyorlar. Hem yurtdışında hem yurt içinde karalama kampanyası yapıyorlar. Bundan 4 yıl önce CHP Genel Başkanı ile ilgili bir görüntü yayınladılar. Bizim de durdurma çabalarımıza rağmen CHP Genel Başkanı’nı o görüntüleri bahane ederek görevden uzaklaştırdılar. Şu andaki Genel Müdür, Genel Başkanı ziyarete gitti, ‘Ben aday olmayacağım’ dedi. Sonra kaset genel başkanı geldi. İşte bu kayıtlarla CHP’yi, MHP’yi esir aldılar. Şantaj tuzağına çektiler. Şu anda aynı çirkin saldırıyı bize karşı yapmaya çalışıyorlar. Ses kayıtlarıyla sandığı esir almaya çalışıyorlar. Biz bununla CHP’yi, MHP’yi kurtarıyoruz.

'PARALEL YAPI ELİNDEN GELSE BANA DA YAPACAK'

Paralel yapının yapmadığı yok ki. Bunlar işadamlarına, akademisyenlere, güvenlik güçlerine şantaj yaparlar. Bunlar siyasetçilere şantaj yaparlar, hepsine yaptılar, yapıyorlar. Ellerinden gelse bana da yapacaklar. Böceği yerleştirdiler ama bir şey bulamadılar. Ey paralel yapı ve başındakiler, beddualar ediyorsunuz. Varın siz beddua edin, biz bedduaya lanet, dualara evet diyoruz. İstediğin kadar beddua et. Yurtlarda yavruları bedduaya kaldırıyorlar. Hale bakın. Bu ne zillettir, bu nerelere düşüştür.

'SEN ZATEN GEZİCİLERLE HAREKET ETTİN'

Adli raporu ortada, her şey ortada. Ama biz sabrediyoruz. Şu anda bir medya grubu bu bacımızı maalesef o paralel örgütle birlikte böyle bir şey olmadığına inandırmaya çalışıyor. Alie nedir, çoluk çocuk nedir bilmez, onun böyle bir derdi yok. Çocuk nedir biz biliriz ‘’Türkün örfünde kadına el uzatmak yoktur.’’ Sen zaten Gezicilerle hareket ettin. Bunu Geziciler yaptı. Bunu o başörtülü bacıma yaptılar."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir