taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6476
Euro
7.2663
Altın
1595.15
Borsa
89110.92
Gram Altın
341.168
Bitcoin
41914.56

Başbakan Symbol Kocaeli Kavşak inşaatını inceledi

Başbakan Ahmet Davutoğlu Symbol Kocaeli Köprülü Kavşağı'nı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Whatsapp ile paylaş

Başbakan Symbol Kocaeli Kavşak inşaatını inceledi

olo

Kocaeli ve D-100 Karayolu'ndaki trafiğin rahatlaması noktasında çok önemli bir fonksiyonu bulunan Symbol Kocaeli Köprülü Kavşak projesinin, 24 Milyon TL bedelle Kavanlar İnşaat'ın finansörlüğünde tamamlanarak, Mayıs 2015 içerisinde kullanıma açılması hedefleniyor.

ÖNEMLİ BİR PROJE

Başbakan Ahmet Davutoğlu geçtiğimiz günlerde Kocaeli İl Kongresi sırasında, Symbol Kocaeli ve Köprülü kavşak projesinin bölgeye olan önemli katkısını görmek amacıyla, yapımı süratle devam eden projenin şantiyesine giderek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çalışmalarını yakından inceleyen Davutoğlu, ''bölgedeki yoğun trafiği rahatlamasını sağlayacak önemli bir proje'' sözleriyle projenin öneminin altını çizdi.

Türk sanayi ve ticaret hayatında çok önemli bir yere sahip olan Kocaeli'nin yoğun trafik sorunlarına da çözüm olacak kavşak projesi Kasım 2014'te Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Kavanlar Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Kavan arasında imzalanan protokolle hayata geçirildi. Symbol Kocaeli Kavşak projesinin tamamlanmasıyla beraber, gerek şehir içi gerekse şehirlerarası trafikte önemli rahatlamalar sağlanacak.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir