taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
6.0612
6.7743
1285.11
87435.3
250.514

Başbakan Yıldırım'dan Barzani'ye son uyarı

Barzani'nin yanlışta ısrar ettiğini söyleyen Başbakan Yıldırım, referandumdan sonra askeri bir operasyon yapılabileceğini işaret etti.

Haber Merkezi | 23.09.2017 - 11:27..
Whatsapp ile paylaş
Başbakan Yıldırım'dan Barzani'ye son uyarı

Başbakan Binali Yıldırım, Kırşehir'de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kuzey Irak'ta yapılması planlanan bağımsızlık referandumuyla ilgili konuşan Yıldırım, Barzani'yi bir kez daha uyardı.

ASKERİ SEÇENEK MASADA

Barzani'nin yanlışta ısrar ettiğini ifade eden Başbakan, bağımsızlık referandumunun bir bedelinin olacağını, bu bedeli masumların yerine kararı verenlerin ödeyeceğini söyledi.

Başbakan Yıldırım, "Sınır ötesi operasyon seçenekler arasında mı?" sorusu üzerine,  "Gayet tabii. Güvenlik, ekonomik ve siyasi seçenekler, hangisi ne zaman devreye girecek, bu bir zamanlama meselesi, gelişen şartlar bunu belirleyecek." diye konuştu.

Başbakan Yıldırım'dan Barzani'ye son uyarı

Başbakan Yıldırım'dan Barzani'ye son uyarı VİDEO

"YANLIŞTA ISRAR ETMENİN SONU HAYIR OLMAZ"

Başbakan Binali Yıldırım, Kırşehir'de açıklama yapıyor:

Bu referandum kararı yanlış bir karardır, bir maceradır. Gerekli uyarıları başından beri dostça, komşu ülke olarak, Türkiye olarak yaptık. Ancak görüyoruz ki bu uyarılar yerini bulmamış. Bu yanlışta ısrar devam ediyor. Bütün dünyanın karşı olduğu, komşularının hiçbirinin istemediği bu yanlışta ısrar etmenin sonu hayır olmaz.

"ASLA MÜSAMAHA GÖSTERMEYİZ"

80 milyon vatandaşımızla, 780 bin kilometrekare vatan toprağımızla ülkemizin güvenliği, milletimizin refahı için hiçbir maceraya asla müsamaha göstermeyiz. Doğusunda, batısında, kuzeyinde, güneyinde, bu ülkenin neresinde yaşarsa yaşasın bütün insanlarımız müsterih olsun. Bu mesele, Kürt kardeşlerimizin meselesi değildir. Kürt kardeşlerimizin, hem bizim ülkemizle hem de komşu ülkelerle aynı şekilde huzurla, barışla, istikrar içinde yaşamaları bizim en büyük arzumuzdur.

Başbakan Yıldırım'dan Barzani'ye son uyarı

"BU BEDELİ KARARI VERENLER ÖDEYECEK"

Birisinin bir gün aklına düşüp bir maceraya kalkışmasıdır ve bütün dünyanın ikazlarına, uyarılarına kulağını tıkayarak bildiği yolda, yanlışta ısrar etmesi... Tabii ki bunun bedeli olacaktır ama bu bedeli bu kararı verenler ödeyecektir. Oradaki hiçbir dahli olmayan günahsız insanlara bedel ödetmeye hakları da yoktur."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir